1982 Yılında faaliyetlerine Dr. İbrahim Arıkan öncülüğünde başlamış olan Yurtiçi kargo 28 yıldır faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk profesyonel Kargo şirketidir. Faaliyetlerine Çeyrek asırdan fazla süredir devam eden Yurtiçi Kargonun sloganı akıllarda yer etmiştir.

Yurtiçi Kargo ilk kargo şirketi olmasının getirdiği sorunlulukları çok iyi bir şekilde yerine getirmiştir. Sektöre öncü olmanın yükü ile sürekli gelişim göstermiş ve teknolojiyi çok yakından takip etmiştir. Kargo şirketlerinde bilgisayar kullanımı, bantlı sisteme gidilmesi, el terminallerinin sahada kullanımı, kargo takiplerinin internet üzerinden yapılabilmesi gibi çok özel servisleri Türkiye’de kullana ilk firma olmayı başarmıştır.

Bununla birlikte dinamik yapısı sayesinde Yurtiçi kargo sürekli gelişim göstermekte, gönderici ve alıcı tüm müşterilerine çok özel hizmetler vermektedir. Yurtiçi kargo Türkiye genelinde 17 Bölge müdürlüğüne ulaşmış olan yapısıyla 900 den fazla şubeye sahiptir. Bu gelişmiş olan transfer ağı beraberinde istihdamı da getirmiştir. Çalışan sayısı 16 Binin üzerine çıkan firma bu sayede istihdam seferberliğinde de yol kat etmiş bir yapıya sahiptir. Ülkemizin 91 İlinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de hizmet sunan Yurtiçi Kargo yurt dışı gönderimlerinde de 200 ün üzerinde noktaya ulaşabilmektedir.

Aynı zamanda Firma yaygınlaşmaya devam eden akıllı telefon kullanımının etkisi ile çalışmalarına Mobil uygulama alanında da yenilikler getirmiştir. Dünya genelinde verilen iyi marka ödüllerini de defalarca kez almayı başarmış olan firma mükemmel hizmet anlayışı ile çalışmalarına devam etmektedir. Müşterilerin gönderilerin günü ve zamanını belirleyebildikleri hizmetleri ile de ön plana çıkmaktadır.

Yurt İçi Kargoya Ulaşım

İhtiyacınız olan her konuda hizmet alabileceğiniz Mobil uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Gönderi takip, gönderi ücreti hesaplama, adrese kargo çağırma gibi hizmetler alabileceğiniz bu araç sayesinde Yurtiçi kargo çağrı merkezi hattına da ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi aracılığı ile Yurt İçi kargo temsilcilerine ulaşabilir 444 99 99 nolu telefon üzerinde kargo işlemlerini yapabilirsiniz.

Bu hizmeti normalde de geçerli olan ücretlendirme paketini kapsamında arayabilirsiniz. Çağrı merkezi Pazar günleri hariç 08.00-20.00 saat aralığında hizmet vermektedir. Çağrı merkezinin çalışmadığı zamanlarda ise sesli yanıt sistemi üzerinden taleplerinizin bir kısmına yanıt alabilirsiniz.