2001 yılında çevrimiçi online yiyecek hizmeti vermek amaçlı kurulan firma Türkiye’ de ve Kıbrıs’ta hizmet vermektedir. Merkezleri İstanbul’da olan yemek sepeti firması 69 şehirde hizmet vermek üzere alanında liderliğini koruyan bir firma olmanın haklı gururu ile çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında ilk kez yurt dışına açılmıştır ve Dubai de hizmete başlamıştır. Kullanıcılar yemek sepetinin anlaşmalı olduğu restoranların son güncel menülerine ulaşarak yemek siparişlerini hiçbir ekstra ücret ödemeden vermektedirler ve sistemleri bu şekilde online olarak çalışmaktadır.

Yemek sepeti bir uygulama halinde olup akıllı telefonlarda bulunması ile web sitesi üzerinden de sipariş almaktadır. Yemek sepeti 2015 yılında Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş platformu bünyesine katılma hakkı kazanmıştır. Paket servisi olmayan restoranlar için vale hizmeti vererek kuryeler aracılığı ile siparişleri müşterileri ile buluşturmaktadır.

Yemek sepet firmasının kurucusu Nevzat Aydın ceo olarak görevine devam etmektedir. Türkçe ve İngilizce olarak müşterilerine dil seçeneği sunan firma dünyanın en büyük mutfağı sloganı ile yoluna büyüyerek devam etmektedir. Ödeme sistemi olarak 2003 yılında online kredi kartı sistemini devreye sokmuştur. Bir sonraki adımda ise yemek.com internet portalında yerlerini almışlardır.

Yemek sepeti firması günde 480 bini geçen sipariş ile 14 milyon kullanıcıya hizmet vermekte ve her geçen gün ağını genişleterek büyümektedir. Yemek sepeti firmasının kurucusu Nevzat Aydın ve ortakları Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi ile birlikte günümüzde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Yemek Sepeti Çağrı Merkezi

Evinize ve bulunduğunuz noktaya kolay yemek siparişi vermek adına hizmet veren yemek sepeti şirketi Türkiye’de toplam 64 noktaya hızlıca ulaşmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de günde 150 binden fazla sipariş alan firma kaliteli ve güvenli hizmetleri ile tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Müşteri şikâyet, öneri, merak edilenler ve istekler için çağrı merkezi numaraları 7/24 hizmet vermekte ve iletişim sağlamak için 444 5 445 numaralı telefona ulaşmak yeterlidir. Müşteri temsilcisi ile konuşarak detaylı bilgiyi alma imkanınız bulunmaktadır.