Yandex, Rusya merkezli olarak kurulup daha sonra çok uluslu bir yapıya bürünerek internet tabanlı hizmetler ve ürünlerin satışını global ölçekte yapmaktadır. 1997 yılında faaliyetlerine başlayan Yandex’in en büyük pazarı kurulduğu ülke olan Rusya’dır. Ülke için büyük bir önem sahiptir ve yaptığı çalışmalarla Rusya’nın en büyük teknoloji şirketi konumuna gelmiştir. Yandex müşteri hizmetleri ise firmanın satışa sunduğu hizmet ve ürünler için destek hizmeti sunmaktadır.

Yandex Müşteri Temsilcisi

Yandex kullanıcıları soru ve şikayetlerini iletişim numarası ile iletememektedir. Firma, sunduğu ürün ve hizmetlerin desteğini yandex.com.tr/support adresinden yapmaktadır. Kullandığınız ürün ve hizmetler ile alakalı soru, öneri ve şikayetlerinizi yazılı ve görsel şekilde bu adres üzerinden yapabilirsiniz. Bölümde yer alan “Bize Ulaşın” kısmını eksiksiz şekilde doldurarak istediğiniz cevaplara ve çözümlere ulaşabilirsiniz. Yandex müşteri hizmetleri destek ekibi resmi iş günleri içerisinde 10:00 – 18:00 arasında hizmetini sürdürmektedir.

Yandex Hizmetleri

Yandex global ölçekte internet dünyasında yer alan önemli bir şirkettir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünlerin yanında navigasyon, e ticaret, reklamcılık ve mobil uygulama geliştiriciliği gibi birçok çalışması bulunmaktadır. Arama motoru olarak çok sık karşılaştığımız Yandex firması, Google, Baidu, Bing ve Yahoo! motorlarının ardından dünyadaki en büyük arama motorları sıralamasında beşinci basamakta yer almaktadır. Şirket çalışanlarının ve şirket hizmetlerinin çoğu Rusya temelli olsa da 17 ülkede 30 ofise sahiptir ve çalışmaları bu hizmet üsleri ile sürdürmektedir. Bir yıl içerisinde milyonlarca kişiye ulaşan Yandex arama motoru, Yandex müşteri hizmetleri destek ekibi ile kullanıcıların talep ve önerilerine cevap vermektedir.

Yandex Hakkında

Yandex arama motoru Türkiye’de %14,81’lik pazar payı ile en çok tercih edilen ikinci arama motoru unvanına sahiptir. Yandex arama motoru sayesinde kullanıcıların aradıkları bilgilere ve ihtiyaçlar doğrudan veya dolaylı olarak ulaşmalarını sağlamaktır. Kurulduğu ülkede popülerliğini kazanmış olsa da global ölçekte de gelişmeye devam etmektedir. Microsoft gibi büyük firmalarla anlaşmalar yaparak büyümelerini sürdürmeyi ve piyasadaki rekabet sıralamasında daha üst seviyelere çıkmayı hedeflemektedir. Hisselerini satışa açarak çok uluslu bir yapıya bürünen Yandex, 2011 yılından beri NASDAQ’ta işlem görmektedir.