Volkswagen, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından 1937 yılında Alman Otomobil Birliğine kurdurulmuş bir şirkettir. İlk etapta halk için tek tip otomobil üretiminde bulunan şirket, Alman savaş gücünü büyük oranda artırmıştır.

Dünyanın en büyük fabrikasına sahip olan Volkswagen grubu, II. Dünya Savaşından sonra 15 kişilik devlet kurumu tarafından yönetilmeye başlandı. Tüm dünyaya adını “Volkswagen olarak biz teknoloji üretiriz, diğerleri bunu uygular” sloganı ile faaliyete atılan şirket, en büyük girişimini Dünyanın ilk hava soğutmalı motor sistemini üreterek atmıştır.

Volkswagen Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Dünya Savaşı Sırasında Su Soğutmalı motorların Rusya’da bozularak işlevsiz hale gelmesi hava soğutmalı motorların geliştirilmesini sağlamıştır. 1980’li yıllara kadar stabil bir halde ilerleyen şirket, artık bu tarihten itibaren büyümek gerektiğini biliyordu.

1980 yılında tasarıma önem veren şirket büyük bir AR-GE operasyonuna başlamış, 9.000 m² ofis ve laboratuvar alanı ile 6.000 m² atölye alanında sahip olmuştu. İlk üretimlerini Türkiye’de Tosbağa olarak adlandırılan Beetle modeli ile başlatan şirket, bugün Dünyanın en büyük üreticileri arasında yer alıyor.

Volkswagen şirketler grubu içerisinde şu an Porsche, Audi, Seat, Bentley, Skoda, Bugatti, Scaina ve Lamborghini gibi otomobil markaları da yer alıyor. Volkswagen grubundan herhangi bir araca sahip kişiler, yaşamış oldukları basit bir sorunda dahi destek aramaktalar. Bu yazımız içerisinde asıl olarak Volkswagen müşteri hizmetleri iletişim numarası hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

Volkswagen Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

444 89 24

 

Volkswagen araç kullanıcıları, yaşamış oldukları basit sorunlar karşında dahi istedikleri her an yetkililer ile iletişim kurabiliyor. Türkiye’nin 81 ilinde çeşitli destek operatörlerine sahip olan Volkswagen, 444 89 24 numaralı telefon numarası aranılması durumunda müşterilerine her türlü destek ve yardımda bulunabiliyor.

Volkswagen Müşteri Hizmetleri

Aracınız yolda kaldı, tamirat için servise mi gitmek gerekiyor? Bu gibi durumlarda müşteri hizmetleri üzerinden Volkswagen müşteri hizmetleri çağrı merkezi ile iletişime geçen kişilere hemen bir yol yardım ekibi gönderiliyor. Herhangi bir ücret talep edilmeden yapılan bu yardımda destek sadece bu kadar ile de sınırlı kalmıyor.

Eğer yolunuza devam etmek istiyorsanız; Servis, aracı 24 saatten daha uzun bir sürede teslim edecekse Volkswagen müşteri hizmetleri gideceğiniz şehir için otobüs ve tren bileti alıyor. Evine geri dönmek isteyen kişiler için ise 80 kilometreye kadar olan mesafeler için taksi hizmeti veriliyor.