Vakıf Bank 1954 yılında ülkemizin finansal ve ekonomik bir güce sahip olması amacı ile dönemin Başbakanı Rahmetli Adnan Menderes tarafından kurulmuştur. Bankanın temel hedefi bağış, hayır ve tüm vakıf işlerinin finanse edilmesinde öncü bir banka olması olmuştur.

Sadece Türkiye’de hizmet vermeyen banka başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere New York, Berlin ve Avusturya gibi ülkelerde de hizmet vermektedir. Şubelerinin yanı sıra internet ve mobilden de bankacılık hizmeti veren banka ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesidir. Müşterilerinin bankacılık işlemlerini yerine getirebilmesi ve detaylı bilgi alabilmesi için müşteri hizmetleri numarasına sahiptir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0850 222 0 724

Vakıfbank İletişim Formu

Günümüzde bankanın hisselerinin büyük bir çoğunluğu Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Genel Müdürlüğünde bulunan bankanın hisselerinin bir kısmı ise halka açık şekildedir. Türkiye genelinde 3 binden fazla ATM’si, 1000’e yakın şubesi ve 13 bin civarlarında çalışanı bulunmaktadır.

Vakıfbank müşteri hizmetleri bir adet sabit telefon numarasına sahiptir. Müşteri hizmetlerini arayarak bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca soru, istek, öneri ve şikayetlerinizi müşteri hizmetleri aracılığı ile bankaya iletebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine direk olarak ulaşabilmeniz için numarayı aradıktan sonra önce 2 ardından 0’u tuşlamanız gerekmektedir. Vakıfbank kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor ve müşteri hizmetlerine hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde ulaşabilmeniz için çalışıyor.