2015 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan gerekli faaliyet izni alınarak kurulan Vakıf Katılım Bankası AŞ’nin sermayesinin tamamı Vakıflar Genel Müdürlüğüne birçok vakıfa aittir. Vakıf Katılım Bankası, katılım bankacılığı sektörünün en yeni üyelerinden olmasıyla birlikte, diğer bankalardan ayrılan bazı özellikler ile hizmet vermeyi sürdürmektedir. Ülkemiz “Vakıf” geleneklerinin yansıtılmasını sağlayan Vakıf Katılım Bankası, vakıf kültürünün adil sosyal yaşamı destekleme politikasını benimseyerek yola çıktıklarını vurgularken benimsedikleri görev ve misyonlarla topluma ve sosyal hayata fayda sağlama ilkesi çerçevesinde çalışmalarını yürütmektedir. Ekip çalışmasını, müşteri memnuniyetini, güven ve yenilikçi hareketler ile sürdürmeye devam ederek değerlerini ortaya koymuşlardır.

VAKIF KATILIM BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Vakıf Katılım Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla birçok konu hakkında bilgilendirmek ve işlemlerinizi gerçekleştirmek için 7 gün 24 saat hizmet vererek sadece bir telefon uzağınızda olarak görevlerini devam ettirmektedirler. 0850 202 1 202 ve 444 44 77 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezinden birçok bilgiyi edinebilir ve işlem yapabilirsiniz. Hesap kullanıcı bilgilerinizi öğrenebilir ve hesap hareketleri hakkında bilgi alabilir, kredi kartı başvurusu yapabilir veya kredi kartı başvuru sonucu öğrenebilir, döviz kuru bilgileri ile bireysel finansman destek bilgilerini öğrenebilir, kredi kartınız hakkında limit arttırma, limit düşürme veya kredi kartı borç ödeme işlemleri gerçekleştirebilir, kayıp çalıntı ihbarı verebilir, para transferlerini yönlendirebilir, döviz alım satımı yapabilir, fatura ve vergi ödemeleri gibi birçok ödemeyi gerçekleştirebilir, otomatik fatura ödeme talimatı verebilir, şikayetlerinizi bildirebilir veya önerilerde bulunabilirsiniz. Ayrıca Vakıf Katılım Bankası’nın bireysel emeklilik ve bireysel sigortacılık imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası, katılım bankacılığı konusunda referans bir kurum haline gelerek katılım bankacılığının büyüyerek daha da gelişmesini sağlamak için sorumluluk üstlenmektedir. Bireysel işlemlerinizin yanında işyerlerinizin ticari faaliyetlerini de Vakıf Katılım Bankası ile yürütebilirsiniz. Finansal kiralama, iş yeri finansmanı, ticari araç finansmanı ve kurumsal finansman desteği olanaklarından yararlanarak işyerinizin finansman desteğini karşılayabilirsiniz. Topluma faydalı bir bankacılık ilkesi benimseyen Vakıf Katılım Bankası, faizsiz bankacılık anlayışını sürdürerek günümüz bankacılığından sıyrılan çalışmalarla yoluna devam etmektedir.