Dünyanın en büyük yiyecek ve hızlı tüketim ürünleri üreten şirketleri arasında yer alan Unilever, Birleşik Krallık ve Hollanda merkezli olan bir şirkettir. Türkiye’de faaliyet gösteren Unilever, aslında çoğu kişinin yaygın olarak bildiği ve kullandığı ürünlerin üreticisidir.

En çok bilinen markaları dahi içerisinde bulunduran Unilever, gıda ve dondurma ürünleri, ev bakımı ürünleri, kişisel bakım ürünleri olmak üzere üç ayrı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu alanlar içerisinde, OMO, Rinso, Yumoş, Domestos, Cif, Sunlight, Elidor, Dove, Dove Man, Toni&Guy, Signal, Clear, Rexona, Lux, Axe, Liptıon, Knorr, Calce, Algida, Carte d’OR, Cornetto, Nogger, Magnum, Max, UFS ve Vaseline gibi birçok marka bulunmaktadır.

Unilever İletişim Yolları

İçerisinde çok fazla marka ve ürün barındırmasından dolayı, hemen hemen ülkemizdeki on evin dokuzunda Unilever ürünleri kullanılmaktadır. Bu denli büyük bir müşteri ağına sahip olan bir firmayla iletişime geçmek için birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Unilever Tüketici Hattı’na ulaşmak için 444 25 19 numarasını aramak yeterlidir. Bu numaraya günün her saati ulaşılabilmektedir.

Unilever Müşteri Hizmetleri’ne ulaşmak için web sitesi üzerinden ‘Bize Ulaşın’ bölümündeki formu da doldurabilirsiniz veya ‘callcenter.tr@unilever.com’ e-posta adresine mail gönderebilirsiniz.

Bir de Unilever’in kurumsal iletişimi bulunmaktadır. Kurumsal iletişim için 0212 633 90 00 numarasının aranması gerekmektedir. Mail göndermek içinse Kurumsal-Iletisim.Unilever-TR@unilever.com e-posta adresinin kullanılması gerekir.

Hangi Durumlar İçin Unilever’e Ulaşılır?

Unilever Tüketici Hattı’nı birçok sebep için arayabilirsiniz. Şirket, markalar, ürünler hakkında soru, görüş, öneri, bilgi alımı, şikayet gibi durumlar için bu hattı aramak mümkündür.

Web sitesi üzerinde bulunan form üzerinden ise marka ve ürünler, kariyer ve iş başvuruları, şirket, medya ilişkileri ve web sitesi hakkında olan konular için iletişime geçilebilmektedir. Burası üzerinden ister ürünlerle ilgili şikayet oluşturun isterseniz de iş başvurusu yapın. Bu konular Unilever’in e-posta adresi için de geçerli olmaktadır.

Kurumsal iletişim bölümü ise tüketiciler için değildir. Bu alan daha çok firmalar, satıcılar ve bayilikler için kullanılmaktadır. Bu alanı firmalar görüş, öneri, tedarik gibi konular için kullanmaktadır.