Sosyal medya siteleri günümüzde insanların en fazla zaman harcadığı uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Sosyal medya sitelerinin en önde gelen sitelerinden birisi de kuşkusuz Twitter’dır. Twitter sahip aldığı özelliklerin yanı sıra birçok resmi kurum, kuruluş, hükümet, ünlü isim, firma ve siyasetçinin resmi açıklama yaptığı bir internet adresidir.

Bununun yanı sıra Twitter sayesinde dünya ve ülke gündeminden haberdar olabilir anlık olarak insanların hangi konulara yoğunlaştığını görebilirsiniz.

Dünyanın en iyi sosyal medya sitelerinden bir tanesi olan Twitter ülkemizde en çok kullanılan ve tercih edilen internet adreslerinin başında gelmektedir. Twitter sitesinde yaşadığınız olumsuz olayları ve sorunları bildirebileceğiniz resmi bir müşteri temsilciliği numarası bulunmamaktadır.

Twitter üzerinden yaşadığınız hukuki sorun ve mağduriyetleri yalnızca mahkeme karaları ile işleme alınabilmektedir. Bu yolun dışında Twitter’ın herhangi bir yetkili ismine ulaşabilmenin bir yolu bulunmamaktadır. Her gün onlarca kişi ve kurum bu sosyal medya üzerinden karalama, hakaret ve mağduriyete uğramaktadır.

Twitter Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarasına Sahip Değildir!

Twitter’a Rapor Gönderme Adresi
Twitter’a Rapor Gönder

Emniyet Genel Müdürlüğü Resmi Twitter Hesabı
EMG’ye Şikayette Bulun

Profilinizin şifresini unutmanız, erişim sorunu, taciz, uygulama ve oyunlara erişim sorunları ve uygunsuz içeriklerin paylaşımı gibi birçok durum Twitter üzerinde yaşanan en popüler sorunlar arasında yer almaktadır.

Profilinizin şifresini unuttuğunuzda veya erişim problemi yaşadığınız takdirde “şifremi unuttum” kısmından güvenli adımlar ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. Aksi durumlarda ise Twitter’a rapor göndermeniz gerekmektedir.

Kişisel sorunların yanı sıra Ülkemiz adına ve kanunlarına aykırı olarak açılan içerikler için Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi Twitter hesabı bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Kanunlarına aykırı söylem ve paylaşımlara rastladığınızda bu hesaba direkt mesaj veya tweetlerle ulaşarak yetkilileri bilgilendirebilirseniz.