TÜVTÜRK, ülkemizde ki tüm motorlu araçların yola uygunluk test hizmetleri ve araç bakım muayene gibi hizmetlerini vermektedir. TÜVTÜRK 2008 yılında kurulmuş bir kuruluştur. Ülkemiz üzerinde bulunan her ilde TÜVTÜRK sabit araç muayene noktası bulunmaktadır. İnternetten randevu alma sistemi ile birlikte muayene saatinizi belirleye bilirsiniz.

TÜVTÜRK’ün günümüzde toplamda 205 sabit araç muayene noktası, 77 gezici istasyonu, 5 motosiklet ve 13 gezici traktörü ile faaliyetlerine hızla devam etmektedir. Periyodik olarak tüm araç sahiplerinin yaptırması gereken muayeneleri yapan TÜVTÜRK’ün önemi ülkemiz çapında oldukça yüksektir.

TÜVTÜRK araç muayene noktalarında ve gezici araç muayene araçlarında sırasıyla şu hizmetleri vermektedir; periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi , tadilat sonrası muayene, zorunlu muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü, tespit. Ülkemizde zorunlu olarak belirlenen belirli periyotlarla araç muayenelerinin yapılması işlemlerini TÜVTÜRK üstlenmektedir. TÜVTÜRK’ün günümüzde 4000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

TÜVTÜRK Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0850 222 88 88

TÜVTÜRK’ün yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 0850’li bir müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu numara aracılığıyla periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi , tadilat sonrası muayene, zorunlu muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü, tespit gibi işlemler hakkında detaylı bilgi alabilir, araç muayeneniz için randevu alabilir; istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi bu hat üzerinden TÜVTÜRK’e bildirebilirsiniz.