Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte ülkemiz de dışa bağımlılığı azaltmak ve dünyadan geri kalmamak için adımlar atmaktadır. Bu adımlarda çok büyük payı olanlardan birisi de TUSAŞ olmaktadır.

İnsanoğlu zamanla gelişmiş ve göklere, hatta göklerin üzerine uzaya çıkmıştır. Havacılık ve uzay alanında dünyada önemli bir yere gelen TUSAŞ ülkemizin gözbebeği haline gelmiştir.

Yaptığı projelerle ülkemizin bayrağını göklerde dalgalandıran TUSAŞ, helikopter, uçak, İHA ve uzay alanlarında faaliyetlerini sürdürmeye istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

Tusaş Faaliyetleri ve Ürenleri Neler?

TUSAŞ çok kısa bir zamanda, kendi alanında dünyanın ilk 100 şirketi içerisinde kendisini bulmuştur. Faaliyetleri ise sayılamayacak kadar çoktur.

Faaliyetlerini birkaç ana başlık üzerinde toplarsak, bunlar uçak, savaş uçağı, İHA, SİHA, helikopter, uydu ve komponent olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların hem üretimini yapmakta ve üretilmiş olanları geliştirmektedir.

Şuanda mevcut ürünleri ise HÜRKUŞ, HÜRKUŞ C, F-16 geliştirmeleri, GÖKBEY, AKSUNGUR, ANKA, GÖKTÜRK 1, GÖKTÜRK 2 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlara ek olarak komponent üretimlerinde de çok büyük başarıları vardır. Uçakların geliştirilmesi, helikopterlerin modernizasyonları gibi her türlü faaliyette ön plana çıkmaktadır.

TUSAŞ’ın yeni projelerinden birisi de Milli Muharip Uçağı (MMU) olmaktadır. Bu proje sayesinde Hava Kuvvetleri envanterindeki F-16 yerine MMU kullanılması hedeflenmektedir.

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İletişim

TUSAŞ ile iletişime geçmek için birden fazla yöntem ve birim bulunmaktadır.

TUSAŞ Merkez Yerleşke ile arayarak iletişime geçmek için 0312 811 18 00 numarasını aramanız gerekmektedir. Adresi ise, Fethiye Mah., Havacılık Bulv. No:17 06980 Kahramankazan/Ankara olmaktadır. Faks çekmek için ise 0312 811 14 25 numarasını kullanabilirsiniz.

TUSAŞ TEKNOKENT iletişim numarası 0312 210 18 58’dir.

TUSAŞ Balgat Ofisi iletişim numarası 0312 220 33 64 olaraktır. Adresi ise, Ziyabey Cad. 1419. Sokak No:16 06520 Balgat/Ankara olmaktadır.

TUSAŞ İstanbul Teknopark iletişim numarasıysa 0850 755 70 00’dır.