Türk Telekom 2005 yılında yeniden yapılanmaya giderek şirket hisselerinin %55’i 21 yıl süre ile yabancı iş adamlarına devredilmiştir. 1995 yılında PTT’nin telekomünikasyon hizmet alanından ayrılarak devlet tarafından kurulan Türk Telekom kurulduğu günden bugüne ülkemizde hizmet vermektedir.

Son yıllarda yapılan değişikler ile kendisine bağlı tüm şirketleri bünyesinde toplayıp Türk Telekom adı ile tek çatı altında birleştirmiştir.

Bu kapsamda Mobil, İnternet ve Televizyon hizmeti veren büyük kapsamlı bir şirket halini almıştır. Herkesin güvenini kazanmış artık kullanıcılarının da gözü kapalı desteklediği bir firma haline gelmiştir.

Ülkemizde Türk Telekom şirketinin internet ve GSM aboneliği olmak üzere yaklaşık 40 milyon abonesi bulunmakta ve bu sayı her geçen gün daha da artmaktadır.

Türk Telekom şirketi ülkemizde tam 9 sene boyunca en değerli telekomünikasyon şirketi olarak görülmüştür. Ayrıca firma hali hazırda ülkemizin en çok işveren şirketi olma unvanını taşımaktadır.

33 bin kadar insana istihdam olanağı sağlayan firma bu alanda ülke ekonomisine sağladığı katkılar ile övgüleri kendisinde toplamaktadır. Rakamlarla yorumlayacak olursak şirketin yaklaşık 19 milyon mobil operatör abonesi, 2 milyon fiber internet abonesi, 2 milyon Tivibu abonesi ve 13 milyon sabit hat(internet) abonesi bulunmaktadır.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası
444 1 444

444’lü bir çağrı iletişim numarasına sahip olan şirketi 7/24 arayarak her türlü bilgi ve sorun karşısında anında bilgi sahibi olarak hızlı bir hizmet alabilirsiniz. Bu çağrı numarası sayesinde tüm hizmetler hakkında bilgi alabilir veya abonesi olduğunuz hizmette yaşadığınız bir sorunu firmanın çağrı merkezine ileterek gerekli yetkililerden yardım alabilirsiniz.