1968 yılında Koç topluluğu tarafından kurulmuş olan Tofaş’ın temelleri Vehbi Koç tarafından atılmıştır. Koç Holding ve Fiat, bu şirkete eşit olarak ortaktır. Türkiye’nin en büyük 3. Sanayisi olarak yılda 450 bin araca kadar üretim yapılabilmektedir. Tofaş, 10 bini aşkın çalışanı da bünyesinde bulundurmaktadır. Her sene binlerce otomobil bu şirket tarafından piyasaya sürülmektedir.

1971 yılında Murat 124 modeli ile üretime başlayan firma, daha sonra Tempra, Tipo Uno gibi birçok aracın üretimini de yapmaya başlamıştır. Daha sonra ile üretimini yaptığı kuş serisi ile tutulmuş ve seri üretime geçmiştir. Otomotiv sanayi alanının önde gelenlerinden biri olan Tofaş, Bursa’da bulunan fabrikasında Fiat araçlarının da seri olarak üretimini yapmaktadır.

TOFAŞ Araç Teknolojisi

Ülkemizde sürekli seri olarak üretim yapan fabrika, Ar-ge çalışmaları üzerinde de durmaktadır. Farklı teknolojileri keşfedip üretilen araçlarda bu teknolojileri denemektedir. Hatta son 10 yılda otomotiv sektörüne yapılan yatırımın %30’u Tofaş grubuna aittir.

Böylesine geniş bir üretim yelpazesi olan firmanın ülke üzerinde birçok bayisi de bulunmaktadır. Bu bayilerde sıfır ve ikinci el araçların satışı yapılmaktadır. Ayrıca yedek parça ve onarım ağı da oldukça geniştir. Birçok aracın onarımı iyi şekilde yapılmaktadır.

Tofaş Çağrı Merkezi

Böylesine büyük bir hizmet ağını kapsayan firma bir çağrı merkezi oluşturmuştur. Kullanıcılar bu çağrı merkezini arayarak birçok problemini kolayca çözebilmektedir. Müşteri temsilcileri, iş günleri ve saatlerinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Toşaş Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0 850 315 03 15

Fabrika Telefon Numarası: 0212 275 33 90

Bu numaralar ile sürekli olarak iletişim sağlanabilmektedir.

TOFAŞ Çağrı Merkezini Arayabileceğiniz Durumlar

Çağrı merkezinizi kullandığınız bir Tofaş üretimi ürün üzerinde yaşadığınız problemler için arayabilirsiniz. Müşteri temsilciniz probleminizi çözmenizde size yardımcı olacak, en doğru yönlendirmeleri yapacaktır.

Tofaş üretimi olan bir araç hakkında kafanıza takılan sorular için de müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcileri kafanızdaki tüm soruları en doğru şekilde cevaplayacaktır.

Bu şirket, zaman zaman araçlar üzerinde farklı kampanyalar uygulamaktadır. Kullanıcıların daha kolay araç sahibi olması için yapılan bu kampanyalar hakkında detaylı milgi alabilmek için çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca her türlü görüş ve isteklerinizi de bu hat üzerinden bildirmeniz mümkün.