Tivibu, 2010 yılında Türk Telekom tarafından kurulmuş olan dijital TV hizmetidir. Ülkemizde ilk kez Türk Telekom tarafından kullanıma sunulan bu teknolojide internet üzerinden veri aktarımıyla canlı televizyon hizmeti verilmektedir. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan Tivibu; akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve televizyonlar üzerinden kullanılabilen bir uygulamadır. Kullanım kolaylığı, içinde barındırdığı harika özellikleri, uygun fiyatı ile birçok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Tivibunun özel avantaşlarını kapsayan çok uygun kampanyalar tercih etme imkanı veriyor size..

Tivibu’nun ülkemizde çok tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi yayın haklarının Tivibu’da olmasıdır. Ülkemiz üzerinde ki birçok sporsever maç yayınlarından dolayı Tivibu’yu tercih etmektedir. Tivibu’nun toplamda 676.575 abonesi bulunmaktadır. Tivibu’nun genel çalışma mantığına bakacak olursak, IP TV teknolojisi ile son derece kaliteli bir hizmeti abonelerine sunmaktadır.

Tivibu’nun diğer özelliklerinden bahsedecek olursak, reklamlardan da aşinalığımız olan ‘Durdur İzle’ özelliği oldukça meşhur olan özelliklerden birisidir. Bu özellik sayesinde canlı olarak izlediğiniz herhangi bir içeriği durdurabilir, 15 dakika içinde tekrar başlatarak kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. 

Ayrıca Tivibu abonesi olduğunuzda size özel olarak sunulan filmleri kiralayabilir, kiraladığınız filmi 48 saat içerisinde izleyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki Tivibu üzerinden yayınlanan herhangi bir içerik 1 hafta boyunca kayıtlı olarak kalmaktadır. Yani kaçırdığınız herhangi bir dizi, program veya filmi 1 hafta içerisinde istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. 

Tivibu Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 5 375

Tivibu’nun yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 444’lü bir müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak Tivibu yayın kesintisi, Tivibu üyelik satın alımı esnasında yaşadığınız sorunları, Tivibu üzerinden teknik olarak yaşadığınız problemleri Tivibu müşteri temsilcisine bildirebilir; istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi bu hat üzerinden bildirebilirsiniz.