Telpa, 1994 yılında ülkemizde hizmet veren GSM operatörünün satış noktası olarak çalışmalarına başladıktan sonra Motorola ve Samsung’un satış distribütörlüğü yaparak büyümesini hızlandırdı. Telpa’nın çalışmaları, çalıştığı şirketlerle karşılıklı gelişim gösterdi ve daha sonra Samsung’un distribütörlüğünün yanı sıra satış sonrası servis desteğini de sağlamaya başladı. 2013 yılında ise General Mobile ile yapılan anlaşmayla birlikte diğer tüm distribütörlük anlaşmaları iptal edildi ve sadece General Mobile ile çalışmalar sürdürüldü. Telpa müşteri hizmetleri, günümüzde çalışmalarını sürdüren şirketin müşteri destek hizmetini sürdürmektedir.

Telpa Müşteri Temsilcisi

Telpa müşteri hizmetleri 0850 955 15 15 iletişim numarasından hizmet vererek satış öncesi ve satış sonrasındaki desteğini kullanıcılara sunmaktadır. Telpa müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek servis, kargo ve garanti işlemleri hakkında bilgi alabilir soru, öneri ve şikayetlerinizi yetkili mercilere iletebilirsiniz. Kullanıcılara sunulan destek ile müşterilerin yüksek oranda memnuniyetinin sağlanması hedeflenmektedir. Hafta içi her gün 08:30 – 18:30 saatleri arasında iletişim sağlayabilirsiniz.

Telpa müşteri hizmetleri, servis kaydı oluşturma, servisteki cihazın takibini yapma, teknik servis hizmetleri, yedek parça ve onarım ücretleri, klon eşleştirme taahhüt gibi işlemlerinizi gerçekleştirirken servis işlemlerinizi hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için cihaz gönderim, yetkili bayi gibi konularda bilgilendirici çalışmalar da yapmaktadır. Telpa internet sitesi üzerinden en yakın bayi, servis kaydı, cihaz takibi gibi işlemlerinizi kesintisiz olarak 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.

Telpa müşteri hizmetleri WhatsApp destek hattı ile işlemlerinizi yazılı ve görsel bir şekilde bildirebilirsiniz. Ayrıca ödeme işlemlerinizin dekontlarını bu kanal aracılığıyla paylaştığınızda işlemleriniz daha kısa sürede sıraya alınacaktır. Telpa WhatsApp destek hattı 0553 507 18 18 iletişim numarasından hizmet vermektedir.

Telpa Servis

Telpa, General Mobile cihazların distribütörlüğünü yaptığı gibi aynı zamanda servis ve garanti süreçlerini de yürütmektedir. Cihazlar üzerindeki işlemleri Telpa dışındaki bir servis kurumunda yaptırmanız durumunda cihazınız servis kapsamı dışına çıkacaktır. Garanti kapsamı cihazın sizlere satılmasından itibaren 2 yıl olarak belirlenmiştir. Cihazın belirtilen kurallara göre kullanılmaması, sıvı teması, darbeye bağlı hasar, uygun olamayan aksesuar kullanımı, cihaza yetkisiz kişilerin müdahalesi gibi durumları garanti kapsamına girmemektedir. Servis ve garanti işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için Telpa müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.