Swarm, 2014 yılında geliştirilerek kullanıcıların hizmetine sunulan mobil uygulamadır. Uygulamanın geliştiricileri, Foursquare şirketidir. Android ve iOS işletim sistemlerine sahip cihazlar tarafından kullanılabilen uygulama, kişilerin nerede olduklarını paylaşabildikleri bir sistem ile hareket etmektedir. Swarm üyeliği bulunan kişiler bulundukları noktaları check in yaparak bildirmektedir. Kullanıcı profilinde arkadaş olarak kayıt edilen kişilerin de konum bilgilerine ulaşabilmektedir. Konum bilgilerine ulaşılması için arkadaşlarının da konum paylaşması gerekmektedir. Swarm müşteri hizmetleri, uygulamayı kullanan kişilere teknik destek hizmeti sunmaktadır.

Swarm Müşteri Temsilcisi

Swarm müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Swarm müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirmek isteyen kişiler taleplerini yazılı ve görsel şekilde destekleyerek mesaj yoluyla yapabilmektedir. Mesaj yoluyla yaptığınız bildirimler kısa süre içerisinde incelenerek çözüme kavuşturulmaktadır. Mesajlarınızı support@foursquare.com mail adresine iletebilirsiniz. Uygulama kullanıcı sayısının çok üst seviyede olması sebebiyle telefon ile destek hizmeti sağlanamamaktadır.

Swarm uygulaması hakkında yaşadığınız sorunların çözümü için kullanım kılavuzu yer almaktadır. Burada yer alan soru ve cevaplar, kullanıcıların en çok sordukları ve cevap aradıkları bilgilerden oluşmaktadır. Swarm destek hizmetinden yararlanmak için;

  • Swarm web sitesi veya mobil uygulamasına giriş yapınız.
  • Kullanıcı giriş bilgilerinizi yazarak sisteme giriş yapınız.
  • Alt tarafta yer alan “Yardım Merkezi” seçeneğine tıklayarak mesaj göndereceğiniz alana ulaşabilir veya sorunuza cevap niteliğinde olan bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Swarm müşteri temsilcisi mesajınızı inceleyerek kısa süre içerisinde dönüş sağlayacaktır.

Swarm Nasıl Kullanılır?

Swarm uygulaması, kişilerin yer bildirimleri yaparak bulundukları konumu sosyal medyada paylaşmalarına olanak sağlamaktadır. Üstelik Swarm profilinizi diğer sosyal mecralar ile entegre ederek paylaşımlarınız diğer profillerinizde de yapılmasını sağlamaktadır. Kişiler profillerini oluşturduktan sonra arkadaşlık kurabilmekte ve arkadaş listesini şekillendirebilmektedir. Yer bildirimi olarak bilinen check in ile paylaşılan konumları arkadaş listesi görüntüleyebilmektedir.

Arkadaş listesinde yer alan kişilerin birbirlerinin paylaşımları sonucu konumlarını öğrenmesiyle birlikte buluşma ayarlayabilmektedir. Kişilerin yeni birisini tanıması ve yeni ortamlara girmesi için de sıkça kullanılan bir uygulamadır. Bulundukları ortamda kimlerin Swarm check in işlemi yaptığını gözlemleyebilmektedir. Swarm kullanımı sırasında yaşanabilecek olası problemlerin için Swarm müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz.