İki binli yılların ortalarında geliştirilmeye başlanan çevrimiçi müzik dinleme ve yayın takip etme aracı olan bu hizmet gün geçtikçe popüler hale gelmiştir. İnsanların müzik dinleme alışkanlıklarını değiştiren şirket bugün birçok büyük müzik yapımcısı firma ile anlaştığı için sektöre çok farklı bir doluk getirmiş, bu sayede de müzisyenlerin gelirlerinin artmasına vesile olmuştur.

İnsanlar artık bulundukları her yerden çevrim içi olarak ya da hesaplarının durumuna göre çevrimiçi olmadan da müzik dinleyebilirler. Spotify 2006 yılında Stockholm de bir girişimci grubu tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Sonrasında gelişimin hızlanması sayesinde şirket merkezin Londra’ya taşımız ancak geliştirme faaliyetlerine Stockholm de devam etmeye karar almıştır. Başlangıçtan bir kaç yıl sonra zarar etse dahi faaliyetine devam ede şirket bugün dünyanın en hızlı büyüyen karlı yatırımları arasına girmiştir. İnsanların tamamen avantajlarını anlayarak kullanımı sıklaştırması karlılığı da beraberinde getirmiştir.

Spotify ücretsiz seçenekler de sunakla birlikte birçok paket sunmaktadır. Özellikle öğrenciler için bir ek avantaj sunan şirket aynı zamanda Podcastlerinde takip edildiği bir araç haline gelmiştir. Dijitale evrilme süreçlerinde sektöre yön vermiş olan uygulama kullanıcılarına neredeyse sınırsız seçenekleri yüksek kaliteli olarak sunmaya devam etmektedir.

Başlangıçta sadece belirli ülkelerde kullanılan hizmet bugün dünyanın 79 ülkesinde hizmet verir hale gelmiştir. Bu sayede Müzik sektörü daimi şeklide değişim göstermiştir. Bugün birçok sanatçı albümlerini sadece Spotify üzerinden yayınlamaktadır. Bu ve benzeri özellikleri sayesinde ise çok geniş bir arşivi bünyesine başarılı bir şekilde katmıştır. Bugün ücretli olarak içerik alan milyonlarca kullanıcı olduğu tahmin edilmektedir.

Spotify Nasıl Erişilir?

Spotify hemen hemen her cihazla lan kusursuz uyumu sayesinde Dünyanın her yerinde kullanılmaya devam etmektedir. Kullanımı artık oldukça sınırlı olan Symbian gibi işletim sistemlerini dahi desteklerken Android, IOS platformlarında ücretsiz uygulaması aracılığı ile kullanılır. Müşterilerin herhangi bir sorunda rahatlıkla ulaştıkları iletişim alanı bu anlamda kolay ulaşım sağlar. Aynı zamanda olası herhangi bir iletişim ihtiyacı için internet sitesinde yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz. Buradan yapacağınız iletişi taleplerinize çok kısa sürede geri dönüş alacaksınız ve yaşadığınız sorunlarla ilgili olarak deste alabileceksiniz.