Daha önceden kurulmuş olan Gözcü Gazetesi’nin kapanmasının ardından isim ve çalışma haklarını satın alarak yayına başlayan Sözcü Gazetesi, 27 Haziran 2007 tarihinde İstanbul merkezli olarak kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır. Kurulduğu dönemlerde aylık ortalama 150.000 tiraj alırken popülerliğini devam ettirip satışını ve aboneliğini daha da arttırmıştır. Günümüzde en çok tiraja sahip olan gazeteler arasında yerini korumaktadır.

SÖZCÜ ÇAĞRI MERKEZİ

Her gün gazete ve web olarak yayın hayatına devam eden Sözcü Gazetesi ile iletişime geçerek haber niteliği taşıyan haberleri gönderebilir, yanlış haber veya yanlış anlaşılma durumlarını bildirebilir, sözcü gazetesi ve çalışmaları hakkında soru, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Sözcü Gazetesi okuyucularının ve abonelerinin işlemlerini daha rahat gerçekleştirebilmesi ve bilgilendirilmesi amacıyla kurulan Sözcü Çağrı Merkezi’ne 0212 698 35 35 & 0212 698 60 06 numaralarından ulaşabilir, iletisim@sozcu.com.tr adresinden mail gönderebilirsiniz. Bu iletişim numaraları Sözcü Gazetesi için geçerli iken, Sözcü Web Sitesi Çağrı Merkezi iletişim numarası ise 0212 346 07 07 olarak hizmet vermektedir. Bu iletişim kanalları sayesinde abonelik işlemleriniz hakkında gerekli çalışmaları yapabilir, bilgi edinebilir veya haber niteliği taşıyan öğeleri gönderebilir, haberlerin iç boyutu hakkında bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Gazetelerin ve haber kanallarının önemli bir işlevi de karşılaştığınız durum ve olayları, iyi veya kötü olarak sesinizi duyurmanıza yardım sağlamasıdır. Sözcü Gazetesi ve Sözcü TV, toplumu ilgilendiren veya bireysel olarak yardım almanızı gerektirecek olayları ve ilgi çekici olayları ulaştırmanız adına Whatsapp ihbar hattı oluşturmaktadır. sozcu.com.tr adresinden ve Sözcü Gazetesi sosyal medya hesaplarından yayın yapan Sözcü TV’ye ulaşarak haber önerilerinizi, ihbarlarınızı ve düşüncelerinizi kolayca paylaşabilirsiniz. Sözcü TV whatsapp ihbar hattına 0549 718 10 10 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Bu sayede ister yazılı ister sesli ister görüntülü olarak Whatsapp üzerinden haber niteliği taşıyan tüm olayları paylaşarak habercilik sektörüne katkıda bulunabilirsiniz. Sözcü Gazetesi ve Sözcü TV, sizlerin gönderdikleri nitelikli olaylar karşısında sessiz kalmayarak yayın akışı sırasında bunları değerlendirerek toplumsal düzeyde haber niteliği taşımasını sağlayacaktır.