Sony, Japonya’nın Tokyo kentinde kurulmuş çok uluslu bir şirketler topluluğudur. Elektronik, oyun, eğlence, finansal servisler ve diğerleri olmak üzere 5 bölümden oluşan departmanlarıyla birçok kategoride farklı seçenekler sunarak dünya global piyasası üzerinde etkiye sahip olan büyük bir firmadır. Teknolojiye bağlı olarak sürekli yenilikler getirmeye çalışan ve fizibilite çalışması yapan Sony, dünyadaki global yükselişini istikrarlı bir hale büründürmüş durumda. Öyle ki, 2000’li yılların başında Amerika’da yapılan bir anket en çok güvenilen markalardan biri olduğu ortaya çıkmıştır.

Sony Müşteri Temsilcisi

Sony müşteri hizmetleri aracılığıyla birçok alanda satış yaptığı ürünleri hakkında soru, öneri ve şikayetleri yanıtlarken teknik destek alanında da ihtiyaçların giderilmesine yardımcı oluyor. Sony ürünleri ve destek servisleri ilgili tüm öneri, soru ve şikayetlerinizi 444 82 46 numaralı hattan iletebilmeniz mümkün. Sony Türkiye çağrı merkezi sizlerin taleplerini işleme almaktadır.

Sony, üreticilere ve profesyonel teknoloji marketlerine bilgi teknolojisi ürünleri, bilgisayar ürünleri, oyun konsolları ve iletişim alanında birçok ürün satışı yapmaktadır. 444 76 69 numaralı kanal ise Sony ürün arıza destek hattı olarak belirlenmiş ve satılan ürünler hakkında yaşanan arızalara destek sağlamaya çalışmaktadır. Televizyon, ev sinema sistemleri, ses sistemleri, fotoğraf makineleri, video makineleri, araç içi eğlence sistemleri, depolama ve kablolar alanında birçok ürünün satışını yapan firmaya ulaşarak yaşanan arızalar hakkında talep oluşturabilirsiniz.

Sony Vizyon

Sony firması, 1946 yılında kurulduktan itibaren teknolojinin takipçisi olmuştur. Dönemin ve toplumların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek kendini geliştirip ürün yelpazesini buna göre düzenlemiştir. Müşteri memnuniyetini esas alan bu çalışmalar meyvesini vererek Sony markasının dünya genelinde global büyüklüğe ulaşmasını sağlamıştır. Sony, günümüzde teknolojinin son noktasına kadar ulaşmayı başarmış nadir firmalardan bir tanesidir. Son olarak 2020 yılında birçok firmanın birlikte çalışması sonucunda Sony Vision-S adındaki elektrikle çalışan araba üretimi gerçekleştirilmiştir. Elektronik alanında çalışmaları bu denli kıymetli olan firmanın temel amacı araba satışı yapmak değildir. Elektronik aksama sahip diğer malzemeleri geliştirerek bu alanda oluşacak pazarında hakimi olmak istemektedir.