Sompo Japan Sigorta, önceki dönemlerde Fiba Sigorta adıyla işlem görmekteyken, Japon sigorta devi tarafından 2010 yılında satın alınarak Sompo Insurance Inc. Firmasına devredilmiştir. 2011 yılından itibaren ise Sompo Japan Anonim Şirketi olarak ismini değiştirmiş ve işlemlerine devam etmiştir. Türkiye’de pazar payı yaklaşık olarak %5- %6 civarında değişmektedir. Japon firmasının dikkatini çekmesi Fiba Sigorta’nın büyümesini ve gelişmesini doğru ölçüde gerçekleştirdiğinin bir kanıtı olarak sunulmaktadır.

Sompo Japan Sigorta Müşteri Temsilcisi

Sompo Japan Sigorta ülkemizde birçok konuda sigortacılık hizmeti sunmaktadır. Müşteri çağrı hizmetleri ise sizin soru ve sorunlarınızı çözmeye, sigortacılık işlemleriniz ile ilgili işlemleri gerçekleştirmek için yardımcı olmaya çalışıyor. 0850 250 81 81 numaralı müşteri çağrı merkezi sayesinde Sompo Japan Sigorta ile iletişim kurabilirsiniz. Sompo Japan Sigorta araçlarınız için kasko ve zorunlu trafik sigortası, konutlarınız için zorunlu deprem sigortası (DASK), artı konut sigortası, iklim sigortası, konut eşya planı sigortası ve mini konut sigortası, sağlığınız için tamamlayıcı sağlık ve yaşam terapi sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahat sigortası, artı ferdi kaza sigortası, öğrenim güvencesi, çağdaş koruma planı, ailem güvence planı gibi sigorta paketleri sunmaktadır.

Sompo Japan Sigorta, ek olarak işyeri ve ticari faaliyetleriniz için iş yeri paket sigortası, KOBİ sorumluluk sigortası, KOBİ finansal sorumluluk sigortası, akaryakıt paket sigortası gibi işinizi sigorta kapsamına alarak koruyacak sigorta paketlerini de sunmaktadır. Ayrıca hizmetlerinde kredi kartı sigortaları, dijital güvenlik sigortası, sorumluluk sigortaları, mühendislik sigortaları ve nakliyat sigortaları programları mevcuttur. Tüm bu sigorta işlemleri için 0850 250 81 81 numaralı müşteri hizmetleri danışma hattına ulaşarak soru ve sorunlarınıza çözüm bulabilirken sigorta programları kapsamı için bilgi edinebilir, konut, araç, işyeri ve sağlık sigortaları için teklif alıp gerekli görüşmeleri sürdürebilirsiniz. Beklenmeyen ve sizi kötü etkileyen sorunlarla mücadele edeceğiniz zaman güvencenizin sizi desteklemesi büyük önem göstermektedir. İşyeriniz, eviniz, aracınız, aile fertlerinin sağlığı gibi birçok alanda beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sompo Japan Sigorta bu durumlara önceden hazırlık yapmanızı sağlar. Hayatınızın bugününü ve geleceğini düşünür.