Üyelerin birbiri ile fotoğraf paylaşabildiği ve fotoğrafların 1-10 saniye arasında kaybolduğu bir sosyal medya sitesi olan Snapchat 2011 yılında Evan Spiegel tarafından kurulmuştur. Daha sonra Stanford Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen platform kısa sürede tüm dünyada popüler hale geldi.

Kullanıcılar kendi hesaplarında çektikleri fotoğrafları paylaşarak birbirleri iletişim kurabilmektedir. Paylaşılan bu fotoğraflar 1 ila 10 saniye gibi sürede kullanıcılara görülüp daha sonra silinmektedir. Ayrıca platformda bulunan hikaye özelliği ile kullanıcılar 24 saat süre ile yine çektikleri fotoğrafları arkadaşları ile paylaşabilmektedirler. Ek olarak videoda paylaşılabilmektedir.

Snapchat’te takip ettiğiniz kişilerin fotoğraf veya videolarını ekran alıntısı almanız halinde karşıdaki kullanıcıya anlık olarak bildirim iletilmektedir. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen platform genel itibari ile genç yaştaki bireylerden oluşmaktadır.

Snapchat Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası Bulunmamaktadır.

Snapchat Destek Merkezi

Snapchat’in herhangi bir iletişim numarası bulunmamaktadır. Ancak destek merkezinden platform ile ilgili soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Fakat destek merkezi Türkçe olarak hizmet vermemektedir.