Scorp, kullanıcıların 15 saniyelik videolar ile paylaşım yapmalarına olanak sağlayan sosyal platform mobil uygulamasıdır. Kurucuları Koç Üniversitesi’nden Sercan Işık ve İzzet Zakuto adında iki arkadaştır. Kullanıcılara sunulduğu ilk dönemden itibaren popülerlik sağlayan Scorp, yerli bir firma olmanın verdiği avantajla da ülkemizde hızla yayılmıştır. Scorp müşteri hizmetleri, uygulamayı kullanan kullanıcıların üyelik işlemlerinden itibaren destek hizmetini vermektedir.

Scorp Müşteri Temsilcisi

Scorp müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır ancak uygulamanın destek ekibiyle iletişime geçmek için diğer yöntemleri kullanabilirsiniz. Scorp resmi internet sitesi içerisinde yer alan “İletişim” sekmesine tıklayarak gerekli bilgilerinizi doldurabilir ve seçtiğiniz konularla ilgili mesaj gönderebilirsiniz. Bu alanda, hesabımı kapatmak istiyorum, kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum, hesabıma erişim sağlayamıyorum, teknik bilgi ya da sorun, marka iş birliği talebi gibi seçenekler bulunmaktadır. Ad, soy ad ve iletişim bilgilerinizi doldurduktan sonra bu seçeneklerden birini seçerek destek alabilirsiniz.

Scorp uygulaması, sosyal medya platformlarında işletme profili bulundurmaktadır. Scorp ile iletişime geçmek için Facebook, İnstagram ve Twitter uygulamalarını kullanabilirsiniz. Sosyal medya platformları üzerinde yazdığınız mesajlara geri dönüşler sağlanmaktadır. Scorp müşteri hizmetleri desteğini bu şekilde alabilirsiniz. Sizlerin uygulama destek ekibine sağladığı soru, öneri ve şikayetler, uygulamanın daha kullanılabilir olması için fikir desteğini sağlamaktadır.

Scorp Uygulaması

Scorp uygulaması, kullanıcıların 15’er saniyelik videolar yayınlayarak kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyor. Uygulama içerisindeki güncelliği takip eden kullanıcılar, güncel durumlar hakkında yorum yaptıkları videoları yayınlayabildikleri gibi daha birçok konuda sorulan sorulara veya konulara özgü olacak şekilde 15’er saniyelik videolar yayınlayabilirler.

Kullanıcılar seçtikleri kategoride yayınlanan tüm videoları görme şansına sahiptir. Kullanıcılar belirtilen kategorilerdeki videoları izleyebildikleri gibi kendi sorularını ve kategorilerini yaratarak kullanıcıları o kategoriye çekebilirler. Belirli bir konuda sunulan 15 saniyelik videolar, konunun farklı şekillerde ve hızlıca ele alınmasını sağlamaktadır. Ortaya neşeli ve yararlı birçok video çıkmaktadır. Yayınlanan videoları beğenebilir ve Scorp uygulaması kendi içerisinde yeni fenomenler çıkarabilir. Bu uygulama içerisinde çeşitli sponsorluklar ve tanıtım işlemleri de yapılmaktadır. Karşılıklı etkileşim ile aktif üye sayısı gittikçe artmakta ve Türk girişimciler emeklerinin karşılığını almaktadırlar.