Ülkemizin en köklü ve eski kurumlarından birisi olan Posta ve Telgraf Teşkilatı(PTT) 1840 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlarda Posta ve Telgraf hizmeti veren kuruluş ilerleyen zamanlarda teknoloji ile birlikte farklı hizmet vermeye devam etmiş ancak kuruluşun ismi ilk günkü gibi kalmıştır.

2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile anonim şirketi haline gelen PTT günümüzde hizmet vermeye ilk günkü şevkle devam etmektedir.
Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurulduğu günden buyana birçok alanda hizmet vererek halkımızın ihtiyaçlarını karşılayan özel kurumlardan birisi olagelmiştir.

Günümüzde PTT Kargo, PTTCell, PTTBank, ePttAVM, PTT Kitap, PTT Çocuk ve PTT Sigorta gibi çeşitli isim ve kuruluşlarla hizmet veren şirket aynı zamanda otoyol ve köprü geçiş sistemleri olan OGS ve HGS gibi sistemleri de kapsamaktadır. Her alanda hizmet verebilmek adına dal veren bir çınar edasında sürekli gelişen şirket ülkemizde en çok sevilen kurumlar arasında yer almaktadır.

PTT Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası
444 1 788

PTT bu hizmetleri vermenin yanı sıra müşterilerinin sorularına ve sorunlarına çözüm bulabilmek adına birçok bölgede çağrı merkezine sahiptir. 444’le başlayan bir çağrı iletişim numarasına sahip firma çağrı merkezi aracılığı ile tüm müşterilerinin sorunlarına çözüm bulabilmeyi hedeflemektedir. PTT firması bünyesinde bulunan tüm hizmetler için bu çağrı merkezini arayabilir soru, istek, görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.