Peugeot, kurulduğu ilk yıldan bu yana birçok farklı alanlarda faaliyet göstermiş global bir şirkettir. İlk olarak 1810 yılında Kahve Değirmeni üretiminde bulunan şirket, 1830 yılında bisiklet üretimine de başlamıştır.

1882 yılında ilk defa otomobil üretiminde başarılı olan şirket, 1898 yılında motosiklet üretiminde bulunarak kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmiştir. 1926 yılında ayrı bir şirket çatısı altında kurulan Peugeot, PSA Peugeot Citroen iştiraki olarak faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de ise Peugeot Otomotiv pazarlama A.Ş. Olarak faaliyet gösteren şirket, Fransızların ülkemizdeki en büyük etkileşimlerinden birisidir.

Peugeot Müşteri Hizmetleri

Bir aslan gibi “güçlü” sloganı ile satılan Peugeot araçlar, markanın logosuna da yansımış durumda. Tüm dünya üzerinde bulunan fabrikalarında 250 binin üzerinde çalışanı bulunan Peugeot, hem satış öncesi hem de satış sonrasında sunmuş olduğu destekleriyle müşterilerinin arkasında durmaya devam ediyor.

Peugeot müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası gerek yolda kalan gerekse bu konuda yardıma ihtiyacı bulunan birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu konu hakkındaki detaylardan bahsedecek olursak;

Kaza yapan, yolda kalan Peugeot araç sahipleri Peugeot Asistance servisi üzerinden faydalanarak araçlarını sıkıntısız bir şekilde tamir ettirebiliyor. 7 gün 24 Saat aktif olan yol yardım hizmeti, aracın arıza ya da kaza yaptığı yere gelerek sorunu yerinde çözmeye çalışıyor.

Eğer sorun yerinde çözülemeyecek bir halde değilse en yakın Peugeot yetkili servisine çekilmesini sağlıyor. Bu gibi durumlarda müşterilerin mağdur edilmemesi için ücretsiz bir şekilde gidilecek noktaya ulaşım, konaklama gibi birçok avantajlar da sunuluyor.

Peugeot İletişim Bilgileri

Peugeot Assistance hizmeti araçlarının periyodik bakımlarını yaptıran kişilere sunulan bir hizmettir. Bunun dışında vermiş olunan (0216) 579 94 44 telefon numarası üzerinden Peugeot yetkili servisler ile daima iletişim halinde bulunabilirsiniz.

Ülkemizde her yıl en çok satanlar listesine giren Peugeot, sahip olduğu destek ağı ile de müşteri memnuniyetini giderek arttırmaya devam ediyor. Bu yazımız içerisinde Peugeot çağrı merkezi müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası hakkında merak edilen ayrıntıları dile getirmeye çalıştık

Peugeot Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

(0216) 579 94 44

0850 399 26 26 (Peugeot Asistance)