Pepsi ilk kez 1890’lı yılların başında Kuzey Carolina’nın New Born kentinde eczacı Caleb Bradham tarafından üretilmeye başlanmıştır. İçecek 1898 yılında ‘’Brad’in İçeceği’’ adından ‘’Pepsi-Cola’’ adına değiştirilmiştir.

Zamanla ise ticari marka olarak tescillenmiş ve 1902 yılında ‘’Pepsi’’ adını almıştır.  Caleb Bradham ilk yıllarda hazırladığı meşrubatı paketleyerek satarken sonraları gördüğü talebi dikkate alarak 1905 yılında Pepsi şişeleme fabrikasını kurmuş ve bir ilke imza atmıştır.

Uzun yıllar satışlarını artırmayı ve hedefe ulaşmayı başaran Pepsi günümüzde bir dünya markası haline gelmiştir. Marka değerini her gün geliştirmeyi amaç edinen firma dünyanın her yerinde satışa sunulan ürünü ile beğeni kazanmaktadır.

Pepsi 215 ülkeden fazla bölgede satış yapmaktadır. Cirosu 65 milyar doların üzerinde olan marka 250 binin üzerinde çalışana da iş olanağı sunmaktadır. Pepsi’nin ürünleri ülkemizde de 1962 yılından bu yana satılmaktadır. Pepsi I. Dünya Savaşı sonrasında artan şeker fiyatları nedeniyle iflası da görmüş bir firmadır.

Satış kampanyaları ile müşterilerini her daim memnun etmeyi başaran markanın ekonomik kriz zamanlarında uyguladığı kampanyalar statüsünü geliştirmeye faydalı olmuştur.

Lezzeti ve kalitesi ile yıllardır tartışmaz markalardan birisi olan Pepsi müşteri hizmetleri telefon numarası ile sağladığı destekle de her daim öncü firmalar arasında yer almayı başarmıştır.125 yılı aşkın bir süredir hizmet sunan Pepsi müşterilerinin sorun, şikayet ve önerilerini dikkate alarak değerlendirmek için müşteri hizmetleri kurmuştur. 

Pepsi misyonu olan müşteri ilişkileri ve yeniliklerde ki varlığa odaklanarak finansal karı artırma hedefini müşteri temsilcileri ile sunduğu destekle ortaya koymaktadır. 2003 yılında Amerika’nın en beğenilen şirketleri listesinde 3. sırada yer alan Pepsi en iyi meşrubat firmaları arasında yerini almıştır.

Pepsi Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

0850 222 07 37

Pepsi Tüketici ve Müşteri İletişim Telefon Numarası

0850 281 44 99

Pepsi müşteri hizmetleri iletişim numarasından her konuda bilgi ve destek alabilirsiniz. Şikayetlerinizi, öneri ve isteklerinizi müşteri temsilcilerine ileterek markanın hizmetleri konusunda daha iyi adımlar atmasını sağlayabilirsiniz. Pepsi müşteri hizmetleri iletişim telefon numaraları 7/24 aktif olarak tüketicilere destek sağlamaktadır.