1947 yılında Yasef ve Mois Kariyo kardeşler ilk olarak Bilka ve Naylon çorap olmak üzere adı ile iki firma açtı. 1970 yılında kardeşler firmaları birleştirerek Öğretmen çorap adını aldı.

Daha sonra firma 1971 yılında Bayrampaşa’da fabrika kurarak milyonlarca çift çorap satmaya başladı. 1984 yılında adı Penti olarak değişen firma 1994 yılında Çorlu’da oldukça büyük bir fabrika kurarak işi büyüttü. Yılda 4,5 milyon düzine çorap üreten tesisler günümüzde aynı oranda üretime devam etmektedir.

Günümüzde 60 ilde 300’den fazla noktada satış yapan Penti ülkemizin en kaliteli çorap üreten firmalarının başında gelmektedir. Sadece Türkiye genelinde satış yapmayan firma dünya genelinde 29 farklı ülkede ürünlerini satmaktadır. Yurt dışında birçok noktada toplam 106 mağazası bulunmaktadır.

Penti Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0850 33 07 68

Penti İstanbul Merkez Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0212 987 41 00

Penti İletişim Formu

Sadece çorap alanında üretim yapmayan firma plaj giyim, iç giyim, ev giyim, pijama ve daha birçok ürün satmaktadır. İnternet üzerinden de aktif olarak satışlar yapan firma müşterilerinin sorunlarına kulak verebilmek amacıyla müşteri hizmetlerini kurmuştur.

Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kadın iç giyim sektöründe yenilikçi bir firma olarak çalışmalarına devam etmekteler.

Penti müşteri hizmetleri 2 adet sabit numaraya sahiptir. Müşteri hizmetlerini arayarak soru, öneri ve şikayetlerinizi iletebilir daha yetkili birimlerle iletişime geçmek için İstanbul merkez müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden de iletişim kurmak için iletişim formundan yararlanabilirsiniz.