Taşımacılık, dünyamızda her geçen gün gelişim gösteren bir alandır. Bu sebeple kara üzerinden taşımacılık hayatına başlayan insanoğlu zamanla havayolunu da kullanmaya başlamıştır. Zamanla gelişim göstermesi sebebiyle birçok şirket, havayolu taşımacılığına adımlar atarak büyümesini ve gelişmesine katkılar sağlamıştır.

Bu sektörde bulunan firmalardan birisi de Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. olmaktadır.

Pegasus Hava Yolları, İstanbul merkezli bir şirkettir. Uyguladığı ‘low cost’ (düşük maliyetli hava yolu) modeli ile uygun fiyatlı seyahat etme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ek ücretlerle elde edilebilen temel hizmetleri de sınmaktadır.

Pegasus Hava Taşımacılığı, kısa ve orta menzilli hatlarda ve noktadan noktaya uygun ücretle ulaşım imkanı sağlaması ile bilinmektedir.

Pegasus Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Pegasus müşteri hizmetlerine her gün ve günün her saati ulaşabilmek mümkün. Bilet işlemleri, rezervasyon, sefer bilgileri gibi her işlem için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Pegasus Müşteri Hizmetleri iletişim numarası 0888 228 12 12’dir. Bu numarayı arayarak tüm işlemleri gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

Pegasus Hava Taşımacılığı’nın Tarihi

1990 yılında İstanbul’da kurulan Pegasus, Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimi sonucunda charter uçuşlarla havacılık sektörüne adım atmıştır.

Daha sonrasında 2005 yılında Esas Holding A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Aynı yılın Kasım ayında ise tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de faaliyet gösteren 4. Havayolu şirketi unvanına sahip olmuştur.

2012 yılına gelindiğinde ise Airbus firmasına, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filoyu yaklaşık 12 milyar USD’ye sipariş ederek, Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde en büyük siparişi veren firma olmuştur.

2013 yılında Borsa İstanbul’da ‘PGSUS’ kodu ile işlem görmeye başlayan Pegasus; Türkiye’de borsaya kote olan ilk özel havayolu olma unvanını kazanmıştır.

Günümüzdeyse Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş., 83 adet uçaklık bir filoya sahiptir.

Pegasus Hava Taşımacılığı’nın Uçtuğu Yerler

Her geçen gün uçuş ağına bir yenisini ekleyen Pegasus Hava Taşımacılığı, yurtiçinde toplamda 35 noktaya uçmaktadır. Bu sayı da hemen hemen ülkemizde hava alanı bulunan her noktaya uçtuğunu göstermektedir.

Yurt dışına gelindiğinde ise toplamda 42 ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Bu ülkeler ise; Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn Krallığı, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fas, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Katar, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Türkiye, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan’dır.

Bu ülkelerde 75 noktaya uçuş gerçekleştiren Pegasus, toplam 111 noktaya tarifeli sefer düzenlemektedir.