2014 yılında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kurulan Passolig Süper Lig ve 1.Lig maçlarına girişlerinde kullanılmaktadır. TFF tarafından zorunlu olarak kullanılması kararlaştırılan Passolig ilk olarak Kayserispor ve Trabzonspor arasında yapılan müsabaka ile kullanılmaya başlanmıştır. Bu maçta toplam 285 taraftar Passolig kartı ile stada giriş yapmıştır. Passolig Kart için 3 seçenek bulunmaktadır. Ön ödemeli kart, kredi kartı ve banka kartı şeklinde sınıflandırılmıştır.

Passolig kartları tahmin edileceği üzere en çok Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarlarına satılmıştır. Kart ücreti her kulübe göre farklı değişkenlikler göstermektedir. Genel itibari ile kart fiyatları 16 ila 33 lira arasında değişmektedir. Passolig Kart ücreti bir sefer alınmaktadır.

Kart başvurusunun hemen ardından bilet alınabilmektedir. Taraftarlar sahip oldukları Passolig kartlarını başka bir taraftara transfer edebilmektedir. Ayrıca aldıkları biletleri de aynı şekilde karttan farklı Passolig kartına transfer edebilmek mümkündür.

Passolig Müşteri Temsilcisi İletişim Telefon Numarası
0 (850) 724 3 344

Passolig Kart müşterilerine daha iyi bir hizmet verebilmek adına müşteri temsilcisi numarasına sahiptir. 0850 ile başlayan müşteri temsilciliği numarası ile Passolig Kartı ile yaşadığınız sorunları iletebilir çözüm arayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra gerekli bilgiler alabilir, banka ve kredi kartı olarak aldığınız kart için gerekli detaylı bilgilendirmeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca kartlar arası bilet transferi ile alakalı sorular sorabilir, istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Passolig İnternet İletişim Formu

Passolig uygulaması sayesinde futbol terörünün önüne geçmeyi hedefleyen TFF, bu bağlamda yeni teknolojileri kullanarak kendini geliştirmekte. Passolig uygulaması daha sonra farklı bir alt yapıda kullana bileceğinin sinyalleri vermeye başlamış oluyor.