İtalyan çikolata markası Ferrero SPA tarafından üretilen Nutella, çikolata ve fındık karışımından oluşan bir çikolatalı krema ürünüdür.

100 gramlık tüketiminde 540 kalori alan tüketiciler, Nutella’nın adeta bağımlılık meydana getirdiğinden bahseder. Bu ürünün geçmişi II. Dünya Savaşı nedeniyle yaşanan çikolata ve kakao sıkıntılarına kadar dayanmaktadır.

1946 yılında kakao bulmak gerçekten imkansızdı. Ekmeğe kolayca sürülebilen bu ürün ilk etapta birçok kişi tarafından benimsenerek kabul edildi. İsmi Nutella dan önce süper krema olan ürün, 1964 yılında Nutella adını aldı.

Nutella Müşteri Hizmetleri

Nutella, bir kavanoza konulabilen dünyadaki ilk Fındıklı ve Kakaolu krema idi. İtalya’dan Almanya’ya doğru yol alan Nutella, Almanlar tarafından oldukça benimsenerek sevildi.

Marka her geçen gün sevilerek benimsenmesine karşın hala kolayca tanınabilen bir sembol ya da logoya sahip değildi. 1965 yılında yeniden tasarlanan logo, Nutella’nın bugünkü şeklini oluşturdu.

Kahvaltılıkların vazgeçilmezi haline gülen Nutella tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler hale geldi. Bu ürünü kullanan birçok tüketici, Nutella müşteri hizmetleri çağrı merkezi telefon numarası hakkında da bilgi edinmek istiyor.

 

Nutella Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

444 73 77

 

Nutella’nın dünyanın en önde gelen markalarından birisi olmasındaki ana etkenlerden biri kalite ve destek sistemidir. Bayiler aracılığıyla Nutella ürünlerini alıp kullanan kişiler, ürünler ile ilgili herhangi bir sorun yaşaya bilirler.

Nutella Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Bu dumunda yukarıda belirttiğimiz telefon numarası üzerinden Nutella müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirler. Üretim sırasında elbette bir takım istenmeyen sorunlar meydana gelebilir, bu konu hakkında yetkilileri bilgilendirmek, yaşanan sorunlara çözüm bulabilmek için doğru numarayı aradığınızda emin olmanız gerekir.

Şöyle bir durum daha var; Türkiye, fındık üretiminde dünyanın lideri konumunda yer almaktadır. Ülkemizde üretilen fındıkların yaklaşık %86 gibi bir oranı doğrudan Nutella’ ya satılmaktadır.

Bu nedenle Global pazar içerisinde yer alan Nutella ürünleri aslında bizlerden birer parça taşımaktadır. Nutella müşteri hizmetleri telefon numarası ile ilgili detaylı bilgileri aslında Nutella kavanozlarının arkasında yer alan açıklama kısımlarında da bulabilirsiniz.