Türkiye pazarına, dünya pazarından girmiş olan Nestle, kuruluşundan sadece sekiz yıl sonra, 1875 yılında piyasaya giriş yapmıştır. Şuanda Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olan Nestle, ilk satış şubesini 1909 yılında Karaköy de açmıştır. 1927 yılında Feriköy de ilk çikolata fabrikasını kurarak, ilkler akımını geliştirmeye bugünde devam etmektedir. Bugün sizlere, Nestle’nin Tarihini, Dünya Pazarında Nestle’yi ve Nestle Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası dan bahsedeceğiz.

Nestle’nin kurucusu Henri Nestle, şirketin adını, soyadından esinlenerek koyduğu gibi aynı zamanda Almanca da küçük kuş yuvası anlamına gelen Nestle adını vermeyi uygun görmüştür. Yuvada yavrularını besleyen kuş logosunun kullanılmasıyla, Nestle’nin logosu tüm çalışanlarının motivasyonunu en zirveye çıkardığı gibi, Nestle ürünlerinin kalitesinin de garantisi sayılmaktadır.

Nestlé Ne Zamandır Türkiye’de?

Nestle’nin Türklerle tanışması, 1875 yılında, dünyanın ilk bebek mamasını Türkiye pazarına sunmasıyla başlamıştır. İlk yıllarda temsilcilikleri kanalıyla satış yapan Nestle, 1909 yılında ilk açtığı fabrikasıyla tüketicilerle tanışmıştır.

Türkiye de çalışma gösterdiği süre zarfında bir yanda ticari performansıyla, ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışırken, diğer yandan ise bulunduğu topluma karşı sorumluluğunun bilinciyle hareket etmektedir.

1913 yılında gerçekleşen Balkan Savaşı esnasında gazilere gıda yardımında bulunan Nestle, dönemin padişahı V.Mehmed tarafından devlet teşekkür beratı ile onurlandırılmıştır. Cumhuriyetin kuruluşundan sonra Nestle, Türkiye de ki faaliyetlerini artırarak, İstanbul da ki ofisinin dışında, İzmir de, Samsun da ve Trabzon da da satış temsilciliklerini açar. Giderek tüm Türkiye ye yayılan Nestle, ekonomik yönden de güçlü bir firmadır.

Türk tüketicisi birçok “ilk”i Nestlé ile yaşadı

Nestle, geçen yıllarda, Türk tüketicisi için hep yeniliklerin ve ilklerin öncüsü olmuştur. 1875 yılında ilk hazır bebek maması ile başlayan bir süreç, 2001 yılında Nescafe 3 ü 1 arada kahve ile devam etmiştir.

2001 yılında çikolatanın da dışında Nestle Pure Life markasıyla su kategorisine giren Nestle, 2006 yılında Erikli su markasıyla birleşerek, su kategorisinde Türkiye genelinde en ön sıraya yükselecektir.

Bugünlerde, kahve, kahve kreması, kahvaltılık gevrek ve çikolatalı toz içecek kategorilerinde Pazar lideri konumunda bulunmaktadır. 2007 yılında ise Medikal Beslenme Birimi bünyesine katılan Nestle, 2012 yılında Pfizer Nutrisyon’un global olarak satın alımını gerçekleştirmiştir.

Nestlé’nin Türkiye’deki İlkleri

1875 yılında ilk hazır bebek maması

1927 yılında ilk çikolata fabrikası

1933 yılında ilk fıstıklı çikolata, Damak

1968 yılında ilk sürme çikolata, Chokella 

1984 yılında ilk hazır kahve, Nescafé

1986 yılında ilk çikolatalı toz içeceği, Nesquik

1989 yılında ilk kahve kreması, Coffee-mate

1996 yılında ilk büyüme sütü, Nestlé Çocuk Devam Sütü

2002 yılında ilk kahve karışımı, Nescafé 3ü1 Arada

Nestle İletişim

Çalışanlardan dolayı veya ürünlerinden dolayı herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda, aşağıda yer alan numaralardan herhangi birini arayabilir ya da belirtilen mail adresine mail gönderebilirsiniz.

Nestle Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Merkez Ofis 
Nestlé Türkiye Gıda Sanayi A.Ş.
Nurol Plaza A Blok Kat: 6 Büyükdere Caddesi No: 255 Maslak / Şişli  İstanbul Türkiye

Türkiye
Tel: 0 212 329 60 00
Faks: 0 212 329 60 41

Tüketici Hizmetleri

Tel: 0800 211 02 18
Tel: 444 31 60
E-mail:
 tuketici.hizmetleri@tr.nestle.com

Dünya’da Nestlé

Nestle, Dünyanın beslenme lideri ve sağlıklı yaşam şirketi olarak gündemlerde yer almaktadır. 1875 yılında kurulan Nestle, bugün 500 e yakın fabrikası, 330.000 çalışanı ile Dünyanın hemen her ülkesinde çalışmalarına devam etmektedir. Dünya genelinde bulunan 10.000 e yakın ürününün yapılan araştırmalar sonucu her gün 1 milyar tüketici tarafından tüketildiği belirtilmiştir. Nestle bugün 4 kıtada, 34 merkezde, 5000 kişilik bir ekiple çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.