Microsoft, 1975 yılında ABD merkezli olarak kurulmuş ve günümüzde çok uluslu bir yapıya bürünmüş teknoloji şirketidir. Şirket çalışmalarına başladığı ilk dönemlerden itibaren global ölçekteki teknolojinin gelişmesini sağlamış ve sektörün öncülerinden bir tanesi olmuştur. Çevrenize baktığınızda birçok Microsoft ürününe denk gelmeniz mümkün. Elektronik cihazlar, kişisel bilgisayar, yazılım ve bilişim hizmetleri alanında birçok işkolunda çalışmalar devam etmektedir. Microsoft müşteri hizmetleri ise ürün hacmi yüksek seviyelerde olan firmanın iletişim destek alanını yönetmektedir.

Microsoft Müşteri Temsilcisi

Microsoft müşteri hizmetleri 0850 390 2777 iletişim numarasından hizmet vermektedir. Müşteri hizmetleri aracılığıyla Microsoft teknoloji ve yazılım ürünleri hakkında sorularınıza cevap bulabilir ve sorunlarınızın çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Kurulum, yükleme, hesap ve faturalama, gizlilik ve güvenlik alanında birçok sorunuz yanıtlanmaktadır. Kullandığınız ürünlerin garanti işlemleri ise gerekli yönlendirmeler ile sağlanmaktadır. Garantisi geçmiş ürünleriniz hakkında gerekli garanti sözleşmesini uzatarak bu destekten bir süre daha yararlanabilirsiniz. Servis ağı genişliği olarak ülkemizin her noktasında hizmet veren Microsoft ekibine ulaşmanız mümkün.  Milyonlarca kişiye ürün ve hizmetlerini ulaştıran Microsoft, müşterilerin memnuniyetlerinin sağlanması amacıyla satış sonrasında da teknik destek sağlayarak destek hizmetini yerine getirmektedir.

Microsoft Kurucusu Kimdir?

ABD’de kurulan Microsoft, Bill Gates tarafından kurulmuş ve çok kısa sürede adını duyurarak iş piyasasına atılmaya başlamıştır. Bill Gates, gelişimin sürekli olarak devam etmesi için memnuniyetin firma içinden başlaması gerektiğini düşünmüş ve çalışanlarına birçok ayrıcalık sunmuştur. İyi seviyelerde ücretler alan Microsoft çalışanları, ayrıca ücretsiz bir şekilde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da giderebilmektedirler. Bill Gates, şimdilerde rakip firmalar olan Steve Jobs ile gençlik yıllarında arkadaşlık kurmuş ve ortak projeler üzerine çalışmıştır. Daha sonra Bill Gates’in Windows işletim sistemini duyurmasıyla birlikte yollar ayrılmış ve rekabet başlamıştır. İki eski dost günümüzde teknoloji piyasasının önderliğini paylaşmakta ve gelişime katkıda bulunmaktadırlar. Birçok yazılımcıya destek sağlayarak bir yıl içerisinde binlerce yazılım ortaya çıkarmaktadırlar. Dünya üzerinde yapılan çalışmalar incelediğinde toplamda 10 binden fazla patente sahip bir şirkettir. Yazılımlarda emeği geçen kişiler ödüllendirilmekte ve fikir üretimine teşvikleri arttırılmaktadır.