Mars gezegeninin İspanyolca adı olan Mercedes, 1926 yılında Karl Benz şirketi ile beraber Benz & Cie ve Daimler Motoren Gesellschaft şirketlerinin birleşimi sonucunda Almanya’da kurulmuştur.

Geçmişi 1897 yılına kadar dayanan Mercedes, ilk etapta 23 beygir gücünde yarış otomobilleri üretmekte idi. Ortaklık kurulmadan önce oldukça kısıtlı imkanlar ile üretimler yapan Mercedes, 3 şirketin birleşimi ile daha güçlü, daha kaliteli ve ihtiyaçlara yönelik çözümler üretmeye başladı.

Daha çok elit kesime hitap eden elit araçlar üretmek prensibine sahip olan firma tarih içerisinde birçok başarı elde ederek bugünkü konumuna geldi.

Mercedes-Benz Müşteri Hizmetleri

Mercedes Benz, otomotiv endüstrisinde yaptığı yenilikler ile yüzlerce hatta binlerce kez ödül almış ve bu sektörün gelişmesine büyük oranda katkı sağlamıştır.

Dünyanın dört bir yanında bilinen ve tanınan bir marka olan Mercedes bugün 5 farklı kategoride yüzlerce araç sınıfına sahip durumda. Mercedes, Otomobil ile beraber hafif ticari araç, şehir içi toplu taşıma araçları, kamyon, tır, şehirler ve ülkeler arası yolcu otobüsleri ile her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Mercedes-Benz kullanıcıları için sağlanan hizmet hem satış öncesi hem de satış sonrasıdır. Yazımız içerisinde Mercedes-Benz müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Mercedes-Benz Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

444 6 244

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hizmet ağı bulunan Mercedes-Benz satış sonrası destek hizmetleri için özel bir iletişim numarasına sahiptir. 444 6 244 numarası üzerinden herhangi bir konuda Mercedes-Benz çağrı merkezi yetkilileri ile temas kurabilir, sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Her üretici firma da olduğu gibi Mercedes-Benz’de hem satış öncesi hem de satış sonrasında çeşitli destekler sunuyor. Özellikle satış sonrasında yaşanan sorunlarda müşterilerinin yanında yer alan Mercedes müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden gerekse yetkili servisleri üzerinden herhangi bir konuya anında müdahale edebiliyor.

Örneğin; seyahat sırasında bir kaza ya da arıza durumu olduğunda 444 6 244 numarası üzerinden Mercedes’e ulaşmanız durumunda yetkililer anında olaya müdahale ederek gerek olay yerinde gerekse çekici yardımı ile servisler üzerinden aracınıza gerekli müdahaleyi yapabiliyor.