McDonald’s dünya üzerinde yer alan fast food restoranları arasında en büyüğü olarak kabul görmektedir. 1940 yılında Amerika’da açılan bu hazır yemek zinciri, günümüzde 119’dan fazla ülkede 34.000’den fazla restoranla hizmet veriyor. Her gün yaklaşık 58 milyon kişi McDonald’s’ın hamburgerlerinden tüketmektedir. Bu şirketin toplam çalışan sayısı 2 milyona yaklaşmış durumdadır. Yapılan araştırmalarda ABD nüfusunun yüzde 98’i yılda en az bir kere de olsa McDonald’sa gidip hamburger yiyor. Kendisine özgü hamburger, çizburger ve patates kızartması sunan bu hazır gıda zinciri, her ülkede ülkenin değerlerine özgü olan ürünleri de menülerine eklemektedir.

McDonald’s Müşteri Temsilcisi

McDonald müşteri hizmetlerine 444 62 62 numaralı iletişim adresinden ulaşmanız mümkün. Ülkemizde de günlük binlerce kişiye hizmet veren, ev ve işyerlerine teslimat yapan bu servis ağında yaşanabilecek aksaklık, eksiklik ve sorunlar hakkında soru, öneri ve şikayetleriniz hakkında bildirimler oluşturabilirsiniz. Sipariş oluşturma esnasında yaşanan sorunları, siparişin size ulaşmasında yaşanan gecikme, siparişin eksik veya hatalı getirilmesi, kurye ile yaşanan anlaşmazlık, mağaza çalışanları ile yaşanan anlaşmazlık gibi problemlerde iletişim sağlamanız halinde gerekli raporlar tutulacak ve inceleme yapılacaktır. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutarak büyümesini katlanarak devam ettirmektedir. Mağazaların ve sistemin en doğru şekilde işleyerek ürünlerin hızlı ve kaliteli bir şekilde sizlere ulaşması için, şirket ve mağaza çalışanları gerekli eğitimleri alarak işlerine başlamaktadırlar. Bu konuda gündem olan McDonald’s Amerika’daki birkaç üniversitede, belirli dönemlerde, en iyi hamburger üzerine dersler vermektedir.

McDonald’s Vizyon

Dünyanın en değerli ilk 10 markasından biri olan McDonald’s dünyanın dört bir yanında toplam 34 bini aşkın restorana sahip olmasına rağmen vizyonunu geliştirerek çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi verilere göre günlük 58 milyon müşteriye hamburger sunan bir firmanın kendini geliştirerek devam etmesi ve vizyonunu koruması elbette ki gereklidir. Ülkemizde 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet sunulmaktadır. Firma, dünya genelinde birçok ilklere de imza atmıştır. Amerika’da ilk şubesini açtıktan kısa bir süre sonra tarihler 1970 yılını gösterirken tüm eyaletlerde aktif bir şubeye sahip oldu. Restoranlarda üretilen hamburgerler ABD’nin yaptığı en iyi 100 ürün sıralamasında yerini almaktadır. Günümüzde kullandığımız menü kavramı ilk olarak onlar tarafından ortaya atılmış ve patates & kola eklenerek menüler oluşturulmuştur.