Linkedin, iş dünyasına hizmet veren sosyal paylaşım platformu olarak 2003 yılında kullanıma açılmıştır. Kişiler Linkedin profillerini oluştururken kişisel bilgilerinden aldıkları eğitime, yeteneklerinden uzman oldukları işe kadar birçok detayı doldurmaktadır. İş arayan ile işveren kişiler bu platform sayesinde buluşabilmektedir. Kullanıcılar güncel olarak yayınlanan iş ilanlarını takip edebildiği gibi diğer kullanıcıların profillerini de inceleyebilmektedir. Üstelik iş hayatında iletişim kurmak istediğiniz kişilere mesaj gönderebilmeniz de mümkün. Linkedin müşteri hizmetler, web sitesinde yaşanabilecek olası problemlerin çözümü için çalışmaktadır.

Linkedin Müşteri Temsilcisi

Linkedin müşteri hizmetleri herhangi bir iletişim numarasından hizmet vermemektedir. Linkedin müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirmek için web site ya da uygulama üzerinde yer alan destek seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Soru, öneri ve şikayetlerinizi yazılı olarak bildirerek süreci takip edebilirsiniz.

Linkedin müşteri hizmetlerine ulaşmak için;

  • Linkedin web sitesi ya da uygulama sayfasını açarak kullanıcı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Profilinize giriş yaptıktan sonra işleminize devam edebilirsiniz.
  • Ana sayfanın alt kısmında yer alan “Bizimle İletişime Geçin” seçeneğine tıklayınız.
  • Sonraki adımda “Bizden Yardım Alın” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu alanda kişisel bilgileriniz yer aldığı için sorununuz ve sorununuzu anlatan metni doldurmanız istenmektedir. Sorununuzun başarı ile çözülmesi için eksiksiz olarak doldurmaya dikkat ediniz.
  • Sorunların çözümü için yazılı veya görsel belgeler kullanabilirsiniz. Mesajın sonuna bu belgeleri eklemeniz için “Bir Dosya Ekleyin” seçeneği bulunmaktadır.
  • Bu aşamaları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Linkedin müşteri hizmetleri kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

Linkedin Nasıl Kullanılır?

Linkedin iş dünyasına açılan bir kapı olarak nitelendirilmektedir. Kullanıcılar sosyal platform üzerinde oluşturdukları profil ile kendilerini tanıtmaktadır. İş hayatının başlangıç döneminden ileri seviyesine kadar herkesin kullandığı bir mecra olarak dikkat çekmektedir. İş başvurularınızı bu sistem üzerinden yapabilir, iş dünyası ile çalışabilir veya işverenlerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Linkedin profilleri, iş başvuruları sırasında istenen detaylardan bir tanesidir. İşverenler bu alandaki profillerinizi inceleyerek sizler hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır. Profilinizi oluştururken veya kullanım aşamasında yaşadığınız problemlerin çözümü için Linkedin müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.