Lacoste 1933 yılında Fransa’da Rene Lacoste tarafından kurulmuştur. 10 yıl kadar tenis maçlarında zarif oynaması ile tanınmış ve markasına imzasını atmıştır. Fransa’nın en büyük ve önemli giyim, aksesuar markalarından biridir. Rene Lacoste, o dönemin en önemli tenisçilerinden olup kazandığı turnuvada Amerikalı olmayan ilk tenisçi olarak bilinmektedir. Rene Lacoste’nin eşi de 13 kez tenis turnuvalarında Fransa şampiyonu olmuştur.

Lacoste tişörtlerinin üretim amacı olarak tenis maçlarında kullanılan giysilere öneri olarak terlemeyi önlemesi ve rahat hareket edilmesidir. Timsah logosu sanatçı Robert George tarafından hayata geçirilmiş ve markanın yüzü olmuştur. Takma adı olan timsah ise kullanılan logolardan ilk defa lacoste tişörtlerde bulunur ve sol tarafta montelidir. 1933 yılından beri kalıpları değişmemekle birlikte lacoste polo ilk ürün olarak piyasada yerini almıştır. 1958 yılında işlerini ilerleterek çocuk grubunda da üretime girilmiştir.

1960 yılında Fransa’da bir kayak takımının resmi sponsoru olmuştur. 1970 yıllarında reklam kampanyalarına başlamış ve ünü tüm dünyaya yayılma startı vermiştir. Parfüm, deri, güneş gözlükleri gibi alanlarda da başarılı üretimler yaparak müşteri portföyünü geliştirmiştir. Dünya çapından 1000 adet üzerinde mağazaya sahip olarak müşterilerine hizmet vermektedir. 114 ülkede faaliyette bulunan lacoste firması hisselerinin %65 lik kısmı İsviçreli bir gruba aittir.

Lacoste müşterileri için kolay iade imkanları sunmaktadır. Ödemelerde sorun yaşanmamakta ve online alışveriş alternatifi ile bulunduğunuz yerden kolay ödeme ile alışveriş yapma imkanları sunmaktadır. Güler yüzlü ve kaliteli hizmeti ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan Lacoste firması büyümeye devam ederek birçok mağazasında hizmet vermektedir. Müşteri hizmetleri kapsamında sorunlarınıza pratik çözümler üretmek ve cevapsız soru kalmasın diye hafta içi 09.00-19.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

İletişim numarası olarak 444 37 36 nolu telefon ile ürünler hakkında bilgi ve alışverişleriniz hakkında sorularınız için ulaşabilirsiniz. Kesintisiz iletişim sunarak müşterilerin memnuniyeti ön planda tutulur ve her zaman ulaşma imkanı sunmaktadır. Müşteri hizmetlerinde olan temsilciler ile verimli ve net konuşmalar gerçekleştirerek pratik çözümlere ulaşırsınız.