1994 yılında kurulan Kipa hipermarketleri günümüzde ülkemizin en büyük market zincirlerinden bir tanesidir. Kipa hipermarketleri oldukça ilginç bir kuruluş hikayesine sahiptir. Toplamda 100 kişinin bir araya gelerek eşit sermaye ve eşit pay hakkına sahip olarak kurduğu marketler zinciri bu alanda bir ilke imza atan nadir firmalardan bir tanesidir.

100 kişiyi bir araya toplayarak firmaya kuran önder isim bir dönem Sabah gazetesi genel yayın yönetmenliği yapmış olan Erdal Şafak’tır. Şafağın yanı sıra Kemal Zorlu, Muharrem Kayahan, Gürel Ailesi, Metin Akpınar ve Ahmet Priştina gibi önemli isimler yer almıştır.

Kipa isminin manası İbranice Yahudi takkesi olarak bilinen Kippa’dan gelmektedir. İlk kurulduğu yıllarda 100 bin dolar sermaye katan 100 isim 2003 yılında hisselerini Tesco isminde yabancı bir perakende devine satılmıştır. 100 isim hisselerini 10’ar milyon dolara satmıştır.

Bu fiyatın 100 kişiye teker teker verildiği düşünülünce firma toplamda 1 milyar dolara satılmıştır. Kısacası her isim bu satış ile birlikte sermayesinin tam 100 katını kazanmıştır.

Günümüzde 12 ülkede hizmet veren Kipa ülkemizde 168 mağazaya sahiptir. Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Kipa müşteri hizmetlerini kurmuştur.

Kipa Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 54 72

Kipa İletişim Formu

Kipa müşteri hizmetleri bir adet 444’lü iletişim numarasına sahiptir. Bu numarayı çevirerek mağazadan aldığınız bir ürün hakkında soru sorabilir, istek, öneri ve şikayetlerinizi müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Ayrıca iletişim formunu kullanarak ta iletişim kurabilirsiniz.