İŞKUR, 1936 yılında kurulmuş olan bir devlet kuruluşudur. İŞKUR’un tam ismi Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’dür. Türkiye’de iş istihdamının genişletilmesi, işsizliğin en alt seviyeye inmesi, ülkedeki işsiz insan sayısını en aza indirgemeyi amaçlayan kuruluştur.

İŞKUR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı bir kuruluştur. Son zamanlarda çok defa ismi geçmekte olan kuruluşlardan birisi olmuştur. İŞKUR mağaza alışverişlerinde geniş bir kitleye sahip gerek ödeme koşulları ve güvenli alışveriş için doğru adres.

İŞKUR’un bünyesinde verdiği hizmetler oldukça geniştir. Ülkedeki işsiz olan kesim için hizmetleri bulunan İŞKUR’un faaliyetlerinden bahsedecek olursak şu şekildedir; iş ve meslek danışmanlığı, istihdam, işsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu, kısa çalışma ödeneği, işbaşı eğitim programları, işgücü yetiştirme kursları, girişimcilik programları, çalışma ilişkileri hizmetleri, işgücü piyasası hizmetleri, yarım çalışma ödeneği. Kısacası Türkiye genelindeki işsizlik ve iş bulma gibi konularla en yakından ilgilenen kuruluş İŞKUR’dur.

İŞKUR Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 75 87

İŞKUR’un yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 444’lü bir iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu numarayı aradığınızda operatör sizi bulunduğunuz ildeki İŞKUR şubesine yönlendirecektir. İŞKUR çağrı merkezi aracılığıyla İŞKUR işsizlik maaşı, yukarıda belirtilen tüm İŞKUR faaliyet alanları hakkında detaylı bir biçimde bilgi alabilir; İŞKUR hakkında olan istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi kolayca bildirebilirsiniz.