İkea firması 1943 yılında İsveç’te Ingvar Kamprad tarafından kurulmuştur. Ülkemizde aktif olarak 2005 yılında hizmet vermeye başlayan firma evinizin her şeyi sloganı ile tüm ülkede bilinen bir marka haline gelmiştir. İkea günümüzde 48 ülkede 392 mağazaya sahiptir.

Ülkemizde de birçok mağazası olan firmanın birçok mağazası Avrupa’da bulunmaktadır. Ev eşyaları, aksesuar, masa, bahçe ürünleri ve avizeler başta olmak üzere birçok ürün satan firma ülkemizde en çok tercih edilen markalardan bir tanesi.

Firma sahip olduğu ürünleri müşterilerine kurulmadan göndererek onların eşyalarını kurmalarını sağlamaktadır. Bu duruma bazı bilim adamları günümüzde ikea etkisi demeye başladı bile. Firma bu etki ile daha çok müşteriyi kendine çekebilmektedir. Nitekim etkinin altında bir şeyi başarma ve yapma duygusu yattığı için insanların ilgisini çekmektedir.

İkea firması ürünlerini genellikle müşterilerine yapılmamış bir puzzle gibi göndererek onların ürün alırken eğlenmelerini de sağlamaktadır. Bu durum bazıları için eğlenceli olsa da bazı müşteriler için çileden çıkarıcı bir hale gelmektedir.

İkea Müşteri Hizmetleri Telefon İletişim Numarası
444 4 532

Çileden çıkan müşteriler ve sorun yaşayanlar için İkea bir müşteri hizmetlerine sahiptir. 444’lü numarayı arayarak herhangi bir soru, istek ve önerinizi firmanın müşteri hizmetlerine iletebilir daha iyi bir hizmet alabilirsiniz.

IKEA Müşteri Hizmetleri 48 saat içerisinde belirtmiş olduğunuz telefondan veya e-posta adresinizden size ulaşacaktır. Alışverişinizi nereden yaptığınızı ya da yapacağınızı seçerek formumuzu doldurmaya başlayabilirsiniz.