1839 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak toplu taşıma hizmeti veren İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri yani kısaca İETT, kent içi toplu taşıma alanında yönetim, işletme ve denetim hizmetini vermektedir. Otobüs ve tramvay taşımacılığının yanı sıra tünel işletmeciliğini de yapmaktadır.

İETT Çağrı Merkezi

İstanbul kentinde günlük milyonlarca kişi İETT seferlerinden yararlanarak ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İETT ise tüm bu taşımacılık hizmetlerinde yönetim, işletme ve denetim sorumluluklarını yerine getirirken müşteri hizmetleri aracılığıyla da sorulara cevap olup sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor. 2010 yılından itibaren hizmet veren İETT çağrı merkezine 444 18 71 numaralı iletişim kanalından ulaşarak güzergahlar, hatlar ve seyahat kartları ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Bunlara ek olarak şehir içi toplu ulaşımda yaşadığınız sıkıntılarda veya öneriler için görüş ve öneri bildirimi yapmanız da mümkün. Toplu taşıma araçlarında unuttuğunuz veya kaybettiğinizi düşündüğünüz eşyalar için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kayıp eşya bildirimi de yapabilirsiniz.

İETT çağrı merkezi, İstanbul halkının kent içi ulaşım ihtiyacını karşılarken imkanlara kolay ulaşmasını, hızlı ve profesyonel bir hizmet alarak sorunsuz şekilde ulaşımınızı tamamlamanız için çalışmaktadır. İETT çağrı merkezine gelen her işlem inceleme sürecine alınmaktadır. Süreçler mutlaka sonuçlanmakta ve bu süreç bildirimi yapan yolculara iletilmektedir. Çağrı merkezi çalışmaları takdir edilmekle birlikte hızlı ve etkin bir hizmet verdiği görülmektedir.

İETT Vizyon

İETT çağrı merkezi, “En İyi Yeni Çağrı Merkezi” dalında ödüle aday olarak hızlı ve etkin hizmet vermesinin karşılığını almaya başlamıştır. İETT, ulaşım hizmetini aksatmadan var olan çalışmaların da üstüne koyarak kent içi ulaşımın üst seviyelere çıkartılması için yoğun uğraş vermektedir. Bütüncül bir bakış çerçevesiyle, ihtiyaçların karşılanması ve yeni doğacak ihtiyaçların öngörülmesiyle çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Uzun yılların getirdiği tecrübe ile denetlemek, düzenlemek, sektörel bilgi birikimini yöneterek tüm ulaşım düzenini koordine etmeye devam etmektedir. Vizyon olarak “Sürdürülebilirlik anlayışıyla toplu ulaşımı cazip kılarak şehir hayatını kolaylaştıran lider kuruluş olmak” anlayışı benimsenmiş ve yerine getirilmeye çalışılmaktadır.