ICBC Bank (Çin Endüstri ve Ticaret Bankası) 1984 yılında kurulmuştur ve Çin’de bankacılık faaliyetlerini sürdüren 4 devlet bankasından bir tanesidir. Piyasa değeri göz önüne alındığında sektör içerisindeki en büyük bankalar listesinde ön sırada yer almaktadır. Türkiye’deki faaliyetlerine 2015 yılında Tekstilbank’ın hisselerini aldıktan sonra ICBC Turkey Bank A.Ş. olarak başlamıştır. ICBC Bank müşteri hizmetleri, bankacılık sektörü içerisinde hizmetlerini tanıtmak ve müşterilerinin sorularını yanıtlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

ICBC Bank Müşteri Temsilcisi

ICBC Bank müşteri hizmetleri 444 00 50 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. ICBC Bank müşteri temsilcisi ile 7 gün 24 saat iletişim kurarak sunulan hizmet ve kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşlemler hakkında bilgilendirici hizmetlerin yanı sıra almış olduğunuz hizmeti değerlendirmeniz için de olanak sağlanmaktadır. Bankacılık hizmetlerini soru, öneri ve şikayet başlıkları adı altında değerlendirerek görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Banka şubelerinden gerçekleştirdiğiniz işlemlerin birçoğunu ICBC Bank müşteri hizmetleri ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel bilgiler, banka hesap bilgileri, kart şifre oluşturma, kayıp çalıntı bildirimleri, banka hesap bakiyesi, kredi kartı limit sorgulama, kredi kartı borç sorgulama, fatura ödeme, teknik destek talebi, havale, EFT ve otomatik ödeme talimatı gibi birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarınız üzerinden bu işlemlerin yapılabilmesi için öncelikle doğrulamaları başarı ile yapmanız gerekmektedir.

Görüş ve düşüncelerinizi yazılı olarak ICBC Bank müşteri temsilcisine iletmek için internet sayfasında yer alan “Bize Yazın” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu alana iletişim bilgilerinizi, mesajınızı ve size hangi iletişim kanalından (mail veya telefon) dönüş yapılmasını yazarak görüşlerinizi iletebilirsiniz.

ICBC Bank Hizmetleri

ICBC Bank, bireysel ve ticari alanda bankacılık finansman desteklerini sunmaktadır. Bireysel bankacılık hizmetleri para transferleri, kart, bireysel krediler, hesaplar, yatırım, ödeme, sigorta, kiralık kasa ve e bankacılık hizmetleri olarak sıralanırken ticari anlamda ise bunlara ek olarak POS ve üye işyeri hizmetleri, finansman ürünleri, yatırım, dış ticaret ve RNB, nakit yönetimi gibi hizmetler sunulmaktadır. Bankacılık işlemleriniz sırasında karşılaşabileceğiniz olası sorunların çözümü için 444 00 50 numaralı iletişim kanalından ICBC müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.