Tarihi 1933 yılına kadar dayanan Havaş, ilk çalışmalarını o dönemki adıyla Devlet Hava Yolları bünyesinde başlattı. Daha sonra şirket oluşuma bürünmesi ise 1958 yılında gerçekleşti. Sektöre uyum sağlayarak ihtiyaç duyulan yer hizmetlerini yerli ve yabancı havayolları şirketlerine sunmaya başlamıştır. Günümüzde ülkemize uçuş gerçekleştiren birçok havayolu firmasın yer hizmetini gerçekleştirirken, Türkiye’de bu hizmeti ilk kez başlatan kuruluştur. Havaş müşteri hizmetleri ise binlerce kişiye hizmet veren Havaş firmasının hizmet öncesi ve hizmet sonrası yaşadığı problemlere çözüm olmak amacıyla hizmet vermektedir.

Havaş Müşteri Temsilcisi

Havaş müşteri hizmetleri kanalı 0850 222 0 487 numarasıyla hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Günde binlerce yolcunun uçağına yetişmesini sağlayan ulaşım hizmetlerini sağlayan firma, Havaş müşteri hizmetleri kanalı ile müşterilerin memnuniyetlerini sürdürmeyi ve üst seviyelerde tutmayı hedefliyor. Seferlerin güzergahları, kalkış noktaları, kalkış saatleri ve ulaşım ücretleri hakkında bilgi edinebilir veya yaşadığınız sorumları bildirebilirsiniz. Havaş müşteri hizmetleri aracılığıyla, sefer sırasında yaşadığınız problemler ve memnuniyetsizlikleriniz için bildirim yapabilirsiniz. Yaşanabilecek kayıp eşyalar hakkında sefer ve saat hakkında bilgi vererek rapor tutulmasını sağlayabilir ve eşyanıza ulaşabilirsiniz. İşlemler sırasında yoğunluk ile karşılaşabilirsiniz. Firmanın senede ortalama 50 milyon kişiye hizmet verdiğini ve Havaş müşteri hizmetlerinin bu yolcuların soru ve problemleri ile ilgilendiğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Havaş Yer Hizmetleri

Havaş firması, yerli ve yabancı uçak yolcularının şehir merkezlerinden hava alanlarına ulaşma ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda hava alanları içerisinde yer hizmetlerini de gerçekleştirmektedir. Havaş çalışmalarını Letonya, Suudi Arabistan ve Türkiye olmak üzere üç ülkede gerçekleştirmektedir. Bu üç ülkede 200’ü aşkın havayolu firmasına yer hizmetlerini sağlamaktadır. Kendi ağları içerisinde bulunan kargo taşımacılığı ve bagaj taşımacılığının yanı sıra hava alanı içerisinde ulaşımı sağlarken şehir merkezlerinden hava alanına da yolcuları taşımaktadır. Havaş’ın ulaşım için istediği ücret güzergah ve hava alanı arasındaki mesafeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Belirli saatlerdeki uçuşlara yetişmek konusunda sıkıntı yaşanmaması adına Havaş’ın kalkış saatleri yer almaktadır. Yaklaşık olarak her saat başı sefer yapan firma sayesinde uçağınıza kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Havaş müşteri hizmetleri yer hizmetleri ve ulaşımı çerçevesinde müşterilerin destekçisi olmaktadır.