Gmail, kullanıcıların online bir şekilde e postalarına ulaşmalarını sağlayan web mail hizmetidir. Google tarafından hazırlanan ve kullanıcılara sürülen Gmail, günümüzde web mail sektörü içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Sektörün gelişmesi ve ilerlemesi açısından birçok hamle yapan ve rekabeti yaratan firma, Google şirketinin desteğini de alarak kısa süre içerisinde vazgeçilmez bir platform haline geldi. Gmail müşteri hizmetleri ise milyonlarca kişiye ulaşan bu platformun destek birimini oluşturmaktadır.

Gmail Müşteri Temsilcisi

Gmail müşteri hizmetlerinin herhangi bir iletişim numarası bulunmamaktadır. Gmail müşteri hizmetleri internet sitesi üzerinden “Destek Ekibi” ile hizmet vermektedir. İnternet sitesi üzerinde yer alan destek kısmını kullanarak soru, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Yaşadığınız problemleri yazılı bir şekilde ifade ederek destek ekibinin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca destek sekmesine giriş yaptıktan sonra “Sıkça Sorulan Sorular” kısmındaki bilgilerden yararlanarak sorularınızın çözümüne ulaşma şansınız da bulunmaktadır. Destek ekibi 7 gün 24 saat hizmet veriyor olsa da burada ulaşabileceğiniz bilgiler sizlere zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Gmail Hakkında

Gmail, 2004 yılında sektöre giriş yaptığı dönemde sadece belli sayıda kişiye kullanım izni vermekteydi ancak daha sonra 2007 tarihinde herkese açık bir hizmet olarak sunulmaya başlandı. Bu dönemden itibaren sektörün eski ismi olan Hotmail’e rakip olarak görülmeye ve rekabet halinde bulunmaya başlandı. Mail depolama hacmi, site ara yüz içeriği ve site ulaşım hızı gibi birçok özellikler dikkate alındığında sektöre katkı sağladığı görülmektedir. Günümüzde global ölçekte milyonlarca kullanın aktif olarak kullandığı Gmail, kullanım verileri incelediğinde en yaygın olarak kullanılan web tabanlı e posta hizmeti sağlayıcısı olduğu görülmektedir. Yapılan araştırmalarda ABD temelli şirketlerin yaklaşık %60’ının Gmail web mail hizmetini kullandığı görülmektedir. Google temelli bir platform olması ve Google’ın diğer platformları ile birlikte uyumlu çalışması sonucu olduğu yoğun ilgi görmüştür. Google Play Store üzerinden en çok indirilen uygulama olması hizmetin ne kadar popülerleştiğinin göstergesidir. Gmail müşteri hizmetleri ülkemizde ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın destek ekibini sağlayarak memnuniyet oluşturmaktadır.