Yakın tarihe tanıklık eden Garanti bankası kurucusu olan 100 ortağı katılımı le 1946 yılında Ankara’da kurulmuştur. İkinci dünya savaşının ticari başarılar elde ettiği tüccarlar bir araya gelerek bu iştiraki meydana getirmişlerdir. Garanti Bankası hisse senetlerinin Sabancı ve Koç ailelerinin büyük çoğunlukla ellerine geçmeleri ile bir süre bu aileler tarafından sahiplenilse de sonradan hisse senedi satışlarına ile hâkimiyet Doğuş holdinge geçmiştir.

Satın alımlar yolu ile Osmanlı bankası ile birleşmiş olan Garanti gücün arttırmak için 1996 yılında bir adım atmıştır. Garanti bankası uzun yıllar boyunca verdiği hizmetlerin teknoloji ile entegre edilmesi konusunda çok başarı olmuş bir bankadır. Sektörde birçok yeniliği meydana getirmiş olan banka ortaklıklar sayesinde büyüyerek en değerli markalar sıralamasına girmeyi başarmıştır.

Garanti bankası kredi kullanma araçları olan kredi kartları için Bonus markasını yaratarak milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Bu markasını ise bankalar arası bir araç olarak kullanıma açmış, birçok bakanında Bonus ortaklığı yapmasına izin vermiştir.

Garanti Bankası Çöz Kanalları

Garanti bankasının hizmetleri teknolojinin çok iyi kullanılması sayesinde bugün çok fazla çözüm alanına ulaşmış durumdadır. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde bulunan ATM ler aracılığı ile şubeden yapılabilen işlemlerin büyük çoğunluğuna erişen müşteriler aynı zamanda internet şuberinden de yararlanılabilmektedir.

Akıllı telefonların son 5 yılda çok büyük bir kullanıcı âdetine ulaşması Garanti bankasının uygulamasını kullan kişi sayısını da arttırmıştır. Bugün Mobil uygulama aracılığı ile şubeden yapılabilecek her türlü işlemi yapabilen müşteriler aynı zamanda asistanlık hizmetlerini bile uygulamadan alabilmekte, planlı harcamalar, birikim tavsiyeleri gibi konularda destek alabilmektedirler. Garanti bankası mobil uygulama aracılığı ile çağrı merkezine de ulaşım imkânı vermektedir.

Verdiği hizmetler nedeni ile ödül almış Garanti Bankası çağrı merkezine 444 0 333 nolu numaradan 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda 0850 222 0 333 nolu telden de ulaşabilirsiniz. Yurt dışında arayan kişiler ise +90 0212 444 0 333 numarasından ulaşabilirler. Bankacılık işlemlerinizi çok kısa sürede üstün düzeyde güvenlik önlemleri ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Garanti bankasının akılda kalan mottosu ise çağı merkezi aracılığı ile ‘’Başka bir arzunuz ‘’ cümlesi olmuştur.