Foursquare, kullanıcıların konum paylaşarak değerlendirmelerini sağlayan web sitesi ve uygulamasıdır. 2009 yılında Naveen Selvadurai ve Dennis Crowley tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurularak hizmet vermeye başlayan web sitesi kısa süre içerisinde popülerliğini kazanmıştır. Mobil cihazlarla uyumlu uygulamaları sayesinde kullanıcıların sürekli olarak kullanabilecekleri kolaylıkları sunmaktadır. Foursquare uygulaması içerisinde check in seçeneği bulunmaktadır. Kişiler gezdikleri ve gördükleri yerleri konum şeklinde belirtebilmektedir. Foursquare müşteri hizmetleri, ülkemizde de aktif olarak kullanılan uygulamanın destek birimini oluşturmaktadır.

Foursquare Müşteri Temsilcisi

Foursquare müşteri hizmetleri iletişim numarası bulunmamaktadır. Uygulama kullanıcıları daha fazla bilgi sahibi olmak, akıllarındaki sorulara cevap bulmak ve yaşadıkları problemleri ifade etmek için yazılı olarak bildirim yapabilmektedir. Foursquare müşteri temsilcisi ile yazılı bir şekilde iletişim kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Foursquare uygulaması veya internet web sitesine giriş yaparak ana sayfaya gidiniz.
  • Sağ alt köşede yer alan bölümden “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu alanda adınız, soyadınız, telefon numaranız, mail adresiniz, işiniz ve yaşadığınız problemi seçerek detaylı açıklamalarınızı mesaj bölümüne doldurabilirsiniz.
  • Mesajınız Foursquare müşteri hizmetleri tarafından değerlendirmeye alınacak ve kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlanacaktır.

Foursquare global ölçekte çalışmalarını sürdüren bir uygulama ve web sitesidir. Foursquare müşteri hizmetlerinin destek çalışmalarını telefon ile gerçekleştirmesi zaman kaybına ve yoğunluğa neden açtığından tercih edilmemektedir. Sorunlarınızı yazılı şekilde ifade ettiğinizde de yoğun ilgi gösterilmektedir.

Foursquare Nasıl Kullanılır?

Foursquare, sosyal medya platformlarını arındıran yapısıyla kullanıcıların nerede olduklarını ve neler yaptıklarını paylaşabildiğini bir web sitesidir. Kullanıcılar mobil cihazlarındaki GPS sistemi sayesinde bulundukları konumu check in yapabilmekte ve bu işlem sırasında rozet kazanmaktadır.

Foursquare uygulaması ile check in yapan kullanıcılar, bölgede bulunan diğer kişileri görüntüleyebildiği için tanışma ve mesajlaşma uygulaması olarak da kullanılmaktadır. Kullanıcılar yer bildirimi, mesajlaşma, beğeni gibi faaliyetleri ile level atlayarak kıdemli hale gelmektedir. Bu uygulama bireysel kullanıcılar için eğlenceli fırsatlar sunmakta iken işletmeler için tanıtım çalışmalarında kullanılmaktadır. Foursquare müşteri hizmetleri, uygulamanın kullanım aşamasında yaşanabilecek tüm sorunlar için destek hizmeti sunmaktadır.