Fizy müzik uygulaması “Herkes için müzik!” sloganıyla oluşturuldu. Ülkemizin içerisinde kurulan bu müzik platformu bir müzik veri akışı sunarak dijital ortamda müziklere ulaşmanızı sağlıyor. 2008 yılında kurulduktan sonra birçok mecrada ilgi çekici ve akılcı bulundu. Eşsiz müzik deneyimini, milyonlarca şarkıyı, video kliplerini, hazır müzik listelerini, fizy radyolarını bu uygulama içerisinde bulabiliyorsunuz. Uygulamayı aktif olarak kullanabilmeniz için operatör fark etmeksizin abonelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz ancak Turkcell operatörü sahibi iseniz bu uygulamadan yararlanmak daha kolay hale geliyor. Çünkü Turkcell Fizy uygulaması için internet paketi sunmakta.

Fizy Müşteri Hizmetleri

Fizy birçok ülkede hizmet vermektedir.  Ülkemizde ise Turkcell Fizy paketi olarak sunulmaktadır. Ancak üye olurken diğer operatörlere sahip olsanız da abonelik işlemlerini yapabilirsiniz. Fizy müşteri hizmetleri olarak ayrı bir hat bulunmamaktadır. Çünkü görünür düzeyde Turkcell’e bağlıdır. Turkcell müşteri hizmetlerine 0532 532 00 00 numaralı hattan ulaşabilir, Fizy uygulaması ve Fizy aboneliğiniz hakkında gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fizy uygulamasında abonelik oluşturmak için internet sitesi üzerinden, müşteri temsilcilerinden ve Turkcell mağazalarından yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı telefondan ve mobil cihazların tümünden kullanabilirken, abonelik oluşturma ve abonelik iptal ettirme süreçleri için kısa kodlar bulunmakla birlikte, oluşan sorunları çözmek için müşteri temsilcisiyle irtibata geçebilirsiniz. Uygulamayı hem çevrim içi hem de çevrim dışı kullanmanız mümkün. Milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulamada sorun yaşadığınız anları çözüme kavuşturmak ise müşteri hizmetleri görevleri arasındadır.

Fizy Vizyon

Fizy uygulaması, 2008 yılında ülkemizde çalışmalarını başlattıktan sonra yurtiçi ve yurtdışında birçok beğeni kazandı. The New York Times gazetesi Fizy uygulaması için “Yeni yılda denenmesi tavsiye edilen üç internet sitesinden biri” olarak gösterdi. İnternet çağının gereksinimi olarak, müzikleri düzenlemek, arşivlemek ve kendi albümümüzü oluşturma fikri kullanıcıların temel kullanım alanı oldu. Fizy bu durumda kullanıcıların karşısında sade tasarım ve basit kullanım imkanı sundu. Kısa süre içinde kullanıcı sayısını milyonlara çıkarırken 2011 yılında Mashable ödüllerinde “Dünyanın En İyi Müzik Servisi” ödülünü kazanarak gurur kaynağı oldu. Uygulama içerisinde karışık şarkılardan kendi albümünüzü oluşturabileceğiniz gibi hazır albümleri de dinleme şansınız var. Kişilerin ruh haline göre oluşturulan albümler veya haftalık olarak dinlemenizi önerdikleri albümlere de sahip olabilirsiniz.