Dünyada ve ülkemizin internetin oldukça yaygınlaşması ile birlikte birçok kişinin çoğu zamanı internet üzerinde geçmektedir. Her birimizin ceplerine giren ve kullanımı oldukça işlevsel olan akıllı telefonlarda saatlerce sosyal medya üzerinden vakit geçirmekteyiz. Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olma niteliğini taşıyan Facebook’ ta bunlardan birisidir. Facebook, 2006 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş bir sosyal ağ platformudur.

Facebook milyonlarca kullanıcısı ile beraber git gide büyüyen ve çok aktif bir şekilde kullanılan bir sosyal medya platformu haline geldi. 

Arkadaşlar, paylaşım, mesajlaşma gibi içinde barındırdığı birçok özelliği ile birçok kişinin severek kullandığı Facebook’un milyarlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Ülkemizde de en çok kullanılan sosyal medya ağı da Facebook’tur. Neredeyse herkes Facebook’a üye olup, arkadaşları arasında paylaşımlar yapmaktadır.

Facebook bu kadar kapsamlı bir uygulama olmasından dolayı bir takım sorunların olması gayet doğaldır. Son zamanlarda Facebook üzerinden kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunların başında Facebook hesap kapanma sorunu gelmektedir. Bu sorun kullanıcıların karşısına şöyle çıkmaktadır; “Bize fotoğrafınızı gönderdiğiniz için teşekkürler. Fotoğrafınızın koşullarımıza uygun olması halinde size 72 saat içerisinde e-posta göndereceğiz. Hesabınız şu anda güvenlik önlemi olarak kapatılmıştır.”

Facebook üzerinden yaşanılan diğer sorunlar ise şöyle sıralanmaktadır; Facebook hesap şifresi unutmak, e-posta adresine ulaşamamak, şifre yenileme talimatlarında şifre yenileyememek, Facebook üzerinden oynanan oyunlardan yapılan oyun içi alışverişlerdeki sorunlar vs.

Facebook’un ülkemizde faaliyette olan 5 haneli bir Facebook müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu numara aracılığıyla Facebook hesabınızda yaşadığınız problemi bildirebilir, çözüm yolu arayabilirsiniz. Her gün saat 09.00 ile 02.00 saatleri arasında ulaşabileceğiniz Facebook müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası aşağıdaki gibidir.

Facebook Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası
11820 (Dakika başı 299 kuruş)

Ayrıca Facebook hesabınızın şifresini unuttuysanız aşağıdaki bağlantı aracılığıyla Facebook şifre değişiminde bulunabilirsiniz.

Facebook Şifre Yenileme