Esgaz, Eskişehir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. olarak faaliyetlerine 1990 yılında başlamış ve Eskişehir ilinde doğal gazın yaygınlaşması için yatırımlarda bulunmuştur. Dönemsel olarak çalışmalarına ara verse de günümüzde aktif olarak Eskişehir ilindeki doğal gaz dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir. Esgaz müşteri hizmetleri, doğalgaz aboneliği bulunan kullanıcılara bilgilendirme ve destek hizmetini sürdürmektedir.

Esgaz Müşteri Temsilcisi

Esgaz müşteri hizmetleri 0222 330 00 00 numaralı iletişim kanalından hizmet vererek Eskişehir halkının doğal gaz işlemleri hakkında bilgilendirme ve abonelik sonrasında destek hizmetini sunmaktadır. Acil bildirim gereken durumlarda 187 doğalgaz hattını arayarak acil destek talebinde bulunabilirsiniz.

Esgaz müşteri hizmetleri abonelik işlemleri, doğalgaz fiyatlandırmaları, iç tesisat çalışmaları, bağlantı bedelleri, yetkili servisler, banka işlemleri gibi kullanım sorularınız hakkında bilgilendirmeler yaparken doğalgaz ile yaşadığınız problemleri de çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Doğalgaz arıza bildirimi, doğalgaz kesintisi sorgulama, doğalgaz kaçak bildirimi gibi konularda da bildirim yaparak sorunların çözülmesini sağlayabilirsiniz. Abonelik işlemleri öncesinde ve sonrasında soru, öneri ve şikayetleriniz için bildirim oluşturarak gerekli durumların incelenmesine de olanak sağlayabilirsiniz.

Esgaz, bilgilendirmelerin daha kısa sürede yapılması amacıyla internet sitesi üzerinden online sorgulama işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Borç sorgulama, abone no öğrenme, abone durum sorgulama, proje no sorgulama, proje durum sorgulama, gaz açma randevu sorgulama, şikayet bildirim ve şikayet sorgulama işlemlerini esgaz online işlemler ile gerçekleştirerek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Esgaz Abonelik İşlemleri

Esgaz abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için cadde ve sokağınızda doğal gaz hattının bulunması gerekmektedir. Doğal gaz hattı bulunan cadde ve sokaklarda işlem yapılmaktadır.

  • Adres beyan formunuzla birlikte nüfus cüzdanı fotokopinize ve tapu fotokopisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu üç belgeyle Esgaz yetkili kurumunu başvurabilirsiniz.
  • Esgaz gişelerinde size verilecek olan “Bağlantı Talebi Anlaşmasını” eksiksiz doldurarak imzalamanız gerekmektedir.
  • Gerekli belgeleri ve güvence bedelini ödeyerek “İç Tesisat Yapım Belgesi” verilmiş olan yetkili firmalarla iletişime geçerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
  • İç tesisat işlemlerinin bitmesiyle birlikte gerekli yönlendirmeleri takip ediniz. Esgaz yetkilileri ile tekrar görüşerek gerekli koşulların sağlandığını kontrol ettiriniz.
  • Dairenizde daha önceden iç tesisat işlemleri yapıldı ise sadece belgeler ve güvence bedelini ödeyerek doğal gaz kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Abonelik işlemleri sırasında ve sonrasındaki kullanım aşamalarında yaşayabileceğiniz tüm problemler karşısında Esgaz müşteri hizmetleri desteğini kullanabilirsiniz.