Türkiye’ de çok büyük bir demir, çelik üretimi vardır. Bu üreticiler arasında en büyük firmalardan birisi de Ereğli Demir ve Çelik Fab. T.A.Ş. (Erdemir)’dir.

1960 yılında faaliyetlerine Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde başlayan Erdemir, gün geçtikçe gelişmekte ve büyümektedir. Kurulduğunda beş yüz bin ton olan ham çelik kapasitesini, günümüzde 4 milyon tona ve nihai mamul kapasitesini beş milyon tona çıkarmıştır.

Ürünleri arasında ise yassı ürünler ve yan ürünler bulunmaktadır. Yassı ürünler içerisinde sıcak haddelenmiş yassı çelik ürünler, soğuk haddelenmiş yassı çelik ürünler ve kaplamalı yassı çelik ürünler bulunmaktadır. Bu alanlarda oldukça geniş bir ürün üretimi yapılmaktadır. Yan ürünler içerisinde ise, tesislerde prosesten dolayı açığa çıkan, motor benzol, saf benzol, toluol, ksilol, ham katran ve amonyum sülfat bulunur.

Ürünleri kadar hizmetlerini de bulunduran Erdemir, liman hizmetleri, laboratuvar hizmetleri ve kalibrasyon hizmetleri vermektedir. Liman hizmetleri içerisinde, yükleme boşaltma hizmetleri, deniz hizmetleri, 3. şahıslara hizmetler, antrepo hizmetleri, sıvı ve katı atık alım hizmetleri, deniz polisi hizmetleri, gümrük ve gümrük muhafaza hizmetleri vermektedir.

Ereğli Demir ve Çelik Çağrı Hattı

Erdemir’in müşteri hizmetleri alanında tam bir numarası bulunmamaktadır. Yine de Ereğli Demir ve Çelik’in birimlerine ulaşabileceğiniz ve iletişime geçebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Erdemir Merkez’e ulaşmak istediğinizde 0216 578 80 00 numarasını arayabilirsiniz. Eğer faks çekmek isterseniz de 0216 469 48 10 numarasını kullanmalısınız. Adresi ise Barbaros Mah. Ardıç Sok. No:6 34746 Ataşehir/İstanbul olmaktadır.

Erdemir fabrikasına ulaşmak içinse 0372 323 25 00 numarasını aramak gerekmektedir. Mail yolu ile iletişime geçmek için, iletisim@erdemir.com.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz. Faks numarası ise 0372 333 15 00’dır. Fabrika adresi ise Uzunkum No:7 Kdz. Ereğli 67330 Zonguldak’tır.

ErdemirOnline ile itişime geçilmek istediğinde ise 0372 329 49 88 veya 0216 578 82 00 numaralarından birini aramak yeterli olacaktır. Mail yollanmak istendiğinde ise erdemir.sales@erdemir.com.tr e-posta adresini kullanmak gerekmektedir.

Bu birimlerden birine ulaşmanız gerekmesi durumunda yukarıdaki bilgilerden birini kullanabilirsiniz.