Enpara Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası özelliği ile Finansbank’ın 2012 yılında kurduğu online bankacılık sistemidir. Tüm sunmuş olduğu hizmetler sadece dijital kanallar üzerinden olduğu için masrafsız ve avantajlı bir bankacılık anlayışı ile çalışmaktadır. Tüm faaliyetleri ile tamamı Finansbank’a ait olup 3663 numaralı kod ile hizmet vermektedir. Tüm bankalar gibi kanun, düzenleme ve denetimlere tabi olduğu için güven ortamında işlemler gerçekleştirilir. Yatırılan para ve mevduatlar devlet güvencesi altındadır.

Siber güvenlik ile ilgili tüm önlemler alınmış olup kaliteli hizmeti ile müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Enpara.com kişisel verileri gizlilik kanunu gereği saklar, kaydeder ve mevzuatın izin verdiği ölçüde gerekli durumlarda paylaşır. Enpara.com hesabını kullanan müşteriler güvenlik gereği mutlaka iletişim bilgilerini güncel tutmaları gereklidir. Enpara.com cep şubesini kullanmak için akıllı telefonlarına kullanıcılar uygulamasını yüklemek koşulu ile kullanabilir ve asla uygulama mesaj ya da herhangi bir şekilde geri bildirim yapmaz.

Gelen geri bildirimlere itibar etmemek kullanıcı güvenliği açısından önemlidir. Müşterilerin güvenliğini sağlamak için bazı bileşenler kullanılır. Bunlar müşteri numarası, encard şifresi, kredi kartı şifresi, gizli soru ve mesaj şifresidir. Doğru ve net yanıtlar verilerek uygulamaya giriş yapılmalı ve güven içinde kullanım sağlanmalıdır. Hesaplarınızdan para çıkışı olduğu zaman güvenlik açığı olmaması adına müşterinin belirttiği kanallarla iletişime geçilip bilgi verilir. Girilen tüm şifreler maskelenerek saklanır ve kimse ile paylaşılmaması önerilir. Çevrim içi olmanız halinde herhangi bir işlem yapılmaz ise güvenlik gereği en para tarafından oturum sonlandırılır.

Enpara Çağrı Merkezi İletişim

Finansbank tarafından kurulan dijital bankacılık hizmeti enpara.com tüm kanun ve düzenlemelere tabi olmak suretiyle hizmet vermektedir. Çağrı merkezlerindeki müşteri hizmetleri temsilcileri 7/24 kullanıcıların istek ve şikayetlerini yanıtlamak için hizmet vermektedir. İletişim için telefon numaraları 0850 222 36 63 numaralı telefon hattı üzerinden müşteri temsilcileri ile konuşabilirsiniz ve sorularınıza hızlı yanıtlar alabilirsiniz. Aynı zamanda mail olarak iletişimi tercih ederseniz cozum@enpara.com adresinden istek ve önerilerinizi iletebilir hızlı dönüşler ile yanıtlarınızı alabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti olarak başarılı bir iletişim ağına sahiptir.