Dr. Oetker, 1891 yılında kurulmuş olup günümüzde sektörünün lideri konumunda yer almaktadır.Başlangıcı hamur kabartma tozu ile oluşturan şirket, yeni yüzyılda sanayi devrimi ile beraber ilk gıda üretim fabrikalarda açarak kısa sürede birçok alanda üretimlerde bulunmaya başlamıştır.

Avrupa ile beraber Doğu Avrupa ve Batı ülkelerine yayılan gelişim, kısa sürede Güney Afrika ve Brezilya kadar da ulaşmıştır. Nişasta ve vanilin ile birlikte puding üretiminde de bir ilke imza atan Dr. Oetker, kendisinden sonra birçok markanın da kuruluşuna ilham kaynağı olmuştu.

Dr. Oetker Müşteri Hizmetleri

Dr.Oetker bugün 21 farklı işletme ile beraber 500’e yakın ürün grubu üzerinde üretimlerde bulunmaktadır. Birçok kişi bu firmanın sadece gıda sektörü ile ilgilendiğini düşüyor. Oysa; gıda alanı başta olmak üzere finans, şampanya, bira, şarap, denizcilik ve otel gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Oetker International olarak global pazarda faaliyet gösteren şirket, Türkiye’de sadece gıda alanında faaliyet göstermektedir. Oetker grubu başta kek ve puding karışımları olmak üzere kabartma tozu, vanilin, geleneksel Türk tatlıları, dondurulmuş Pizza, Fast Food ürünleri gibi 150’ye yakın ürün çeşidine sahiptir. Türkiye’deki üretim, İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan üretim tesislerinde yürütülmektedir.

 

Dr. Oetker Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

0800 415 98 04

0532 111 98 04

 

Dr. Oetker, ülkemizde 150’ye yakın ürün çeşidi ile hizmette bulunmaktadır. Herhangi bir ürünle ilgili sorun yaşamanız durumunda firma ile iletişim kurmak isterseniz yukarıda belirttiğimiz numaralar üzerinden Dr. Oetker çağrı merkezi temsilcileri ile temas kurabilirsiniz.

Ürünler doğrudan market ve bakkal raflarında yer almasından dolayı doğrudan karşınızda bir yetkili bulamayabilirsiniz. Ancak; vermiş olduğumuz Dr. Oetker müşteri himetleri telefon numarası üzerinden 7 gün 24 saat yetkililer ile temas kurabilirsiniz.

Üretim sırasında her firmada çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Dr. Oetker müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası, üretim aşamasında meydana gelen sorunlar ile karşılaşılması durumunda müşterilerine anlık olarak destek olabiliyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz numaralar dışında Dr. Oetker firmasının herhangi bir telefon numarası bulunmamaktadır.