Elektrik çağımızın en önemli enerji ihtiyaçlarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Elektrik üretim merkezlerinden odalarımıza kadar gelen yolda bir emek ve hizmet bulunmaktadır.

Dicle edaş perakende türde elektrik dağıtım şirketi olarak 1994 yılında kurulmuştur. Firma Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin ve Şırnak illerinde elektrik dağıtımı yapmaktadır. Bu illere enerji iletimi ve satış hizmeti veren firma müşterilerin elektriklerinin sağlanması, abonelik işlemlerini, elektrik denetimleri, kontrolleri ve elektrik dağıtımı ile alakalı birçok hizmet sağlamaktan Dicle Edaş sorumludur.

Dicle Edaş Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
186

Dicle Edaş Anlık Arıza Bildirimi
Dicle Edaş Planlanmış Kesintiler
Dicle Edaş Kaçak Kullanım İhbarı

Dicle edaş müşteri hizmetlerini arayarak elektrik hizmeti ile ilgili yaşadığınız sorunları iletebilir, kesilen elektrikler hakkında bilgi alabilir ayrıca fatura ve abonelik işlemleriniz hakkında bilgi alabilir veya işlemlerinizi bu telefon numarası ile yürütebilirsiniz.

Bu hizmeti sağlayan özel firmalar bulunmaktadır. Her bölgeye özel firmalar bulunmaktadır. Ülkemizde birçok elektrik dağıtım şirketi bulunmaktadır. Dicle Edaş’ta bu firmalardan bir tanesidir.

Ayrıca Dicle edaş’a ait web sitesi linkleri üzerinden anlık arıza bildirimi yapabilir veya planlı kesintilere göz atabilirsiniz. Ayrıca kaçak elektrik kullanan kişi ve kurumları dicle edaş’a bildirebilirsiniz.